„Pomagamy i Chronimy” to nie tylko słowa, to czyny – Podziękowanie za uratowanie życia.

„Pomagamy i Chronimy” to nie tylko słowa, to czyny – Podziękowanie za uratowanie życia.

2023-09-15 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

„Nie znam imion tych Policjantów, więc z tej strony ogólne podziękowania.(…) Zrozumiałem jak życie jest ważne…” – te słowa skierował mężczyzna do dąbrowskich funkcjonariuszy, którzy uratowali mu życie, gdy był w kryzysie emocjonalnym. Hasło „Pomagamy i Chronimy” to nie tylko słowa, to czyny.

Do zdarzenia doszło 25 lipca br. około godz. 21, w jednej z miejscowości na terenie gminy Dąbrowa Tarnowska. Pisaliśmy o tym tutaj : https://malopolska.policja.gov.pl/krk/aktualnosci/37079,Uratowali-zycie-37-latka.html. Dzięki determinacji w poszukiwaniach i podjętym przez funkcjonariuszy czynnościom ratunkowym nieprzytomny mężczyzna odzyskał funkcje życiowe.  Końcem sierpnia do Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, wpłynęło piękne podziękowanie. Jak się okazało, kieruje je mężczyzna, któremu mundurowi uratowali życie miesiąc wcześniej. Słowa te brzmią następująco:

„Składam na ręce Pana Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej Podziękowania dla funkcjonariuszy wszystkich co brali udział i przyczynili się do poszukiwań mojej osoby dnia 25.07.2023r. Po zgłoszeniu (…), że chcę odebrać sobie życie. A w szczególności tym/ lub temu Policjantowi co mnie (…) reanimował 30 min. do przyjazdu Pogotowia. Nie znam imion tych Policjantów więc z tej strony ogólne podziękowania. Bardzo Serdecznie Dziękuję. Zrozumiałem jak życie jest ważne, jakie by ono nie było. Z poważaniem (…)”.

Każdy policjant wykonuje swoje obowiązki z bezinteresownym zaangażowaniem. Naszym priorytetem jest pomagać i chronić mieszkańców. Miło jest usłyszeć słowa uznania po wykonanej służbie, za które dziękujemy.

12 września br., w siedzibie Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, podczas uroczystości ślubowania policjantów, przyjętych do służby dąbrowscy funkcjonariusze:  sierż.szt. Krzysztof Gmyr, st.sierż. Marcin Oleś, st.sierż Dawid Suliński za profesjonalizm, doświadczenie, pełną determinację, którymi wykazali się w służbie ratowania ludzkiego życia, otrzymali wyróżnienia od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie nadinsp. Michała Ledziona.

 

Źródło: Małopolska Policja.