16-latka potrącona na przejściu dla pieszych w Skawinie.

16-latka potrącona na przejściu dla pieszych w Skawinie.

2023-09-14 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

76-letni kierujący nissanem potrącił prawidłowo przechodzącą przejściem dla pieszych 16-latkę. Ranna doznała ogólnych potłuczeń ciała.

 

12 września br. doszło do zdarzenia na przejściu dla pieszych. Tuż po godzinie 7.00, w Skawinie potrącona została piesza. Z ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 76-letni kierujący pojazdem m-ki Nissan nie ustąpił pierwszeństwa pieszej, która przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Ranna 16-latka z ogólnymi potłuczeniami ciała została przetransportowana przez karetkę pogotowia do szpitala, skąd, po zbadaniu przez specjalistów, wyszła tego samego dnia. 76-letni kierujący był trzeźwy.  Sprawca kolizji został przez policjantów ukarany mandatem karnym w wysokości 2,5 tysiąca złotych i 15 punktami karnymi.

 

Pamiętajmy! Piesi, rowerzyści i motorowerzyści to grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Są oni najbardziej narażeni na tragiczne konsekwencje wypadków drogowych. Dlatego tak ważne jest zachowanie szczególnej ostrożności przez kierowców, gdy zbliżają się w okolicę przejść dla pieszych, czy też przejazdów rowerowych.

 

źródło: MałopolskaPolicja.pl