Siała zagrożenie na ulicach Oświęcimia. Spowodowała dwie kolizje i uciekła.

Siała zagrożenie na ulicach Oświęcimia. Spowodowała dwie kolizje i uciekła.

2026-06-03 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Do niebezpiecznych zdarzeń drogowych doszło w poniedziałek, 1 czerwca, na ulicach Śniadeckiego i Tysiąclecia w Oświęcimiu. Policjanci zatrzymali 38-letnią mieszkankę miasta, która najpierw doprowadziła do dwóch kolizji, a następnie uciekła z miejsca zdarzenia. Kobieta jest podejrzewana o kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu, a dodatkowo prowadziła pojazd pomimo cofniętych uprawnień.

Tuż po godzinie 12 dyżurny oświęcimskiej komendy otrzymał kilka zgłoszeń dotyczących kierującej czerwonym samochodem, która zachowywała się irracjonalnie i była sprawczynią dwóch kolizji drogowych.

Jak ustalili policjanci, kobieta kierująca volkswagenem na ulicy Śniadeckiego uderzyła w tył opla prowadzonego przez 80-letniego mieszkańca Oświęcimia. Po zderzeniu wysiadła z pojazdu, zaczęła krzyczeć, po czym odjechała z miejsca zdarzenia.

Następnie skręciła w ulicę Tysiąclecia, gdzie straciła panowanie nad samochodem. Auto wjechało na pas zieleni i zatrzymało się tuż przed latarnią. Kobieta porzuciła pojazd i uciekła pieszo.

Dzięki szybkiej reakcji świadków oraz przekazywanym na bieżąco informacjom policjanci zdołali zlokalizować i zatrzymać 38-latkę zaledwie kilkaset metrów od miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze ustalili, że kobieta znajdowała się pod silnym wpływem alkoholu. Jej stan nie pozwalał na przeprowadzenie badania alkomatem, dlatego pobrano krew do badań na zawartość alkoholu oraz środków odurzających. W samochodzie, przy drzwiach kierowcy, policjanci znaleźli również małą, pustą butelkę po alkoholu.

Dodatkowo okazało się, że mieszkanka Oświęcimia prowadziła samochód pomimo wcześniej cofniętych uprawnień do kierowania pojazdami.

Za kierowanie pojazdem pomimo cofniętych uprawnień grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Jeśli badania potwierdzą, że kobieta prowadziła pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, może jej grozić do trzech lat więzienia, wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów oraz – w przypadku stężenia alkoholu przekraczającego 1,5 promila – przepadek pojazdu.

Policja podkreśla, że kluczową rolę w zatrzymaniu kobiety odegrali świadkowie zdarzenia. Funkcjonariusze dziękują osobom, które nie tylko powiadomiły służby, ale również udzieliły pomocy poszkodowanemu seniorowi.

Mundurowi przypominają, że każdy przypadek nieracjonalnego zachowania kierowcy na drodze powinien wzbudzić czujność. W sytuacji podejrzenia, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, należy niezwłocznie powiadomić służby, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Źródło: KPP Oświęcim