Groźbami zmusili 32-latka do oddania telefonu. Dwóch mężczyzn zatrzymanych przez policję.
2026-05-28
Zakopiańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zmuszenie 32-letniego mieszkańca Zakopanego do oddania telefonu komórkowego. Sprawcy mieli grozić pokrzywdzonemu pobiciem. Odzyskano już skradziony telefon, a wobec zatrzymanych zastosowano dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.
Do zdarzenia doszło kilka dni temu w rejonie Równi Krupowej w Zakopanem. Jak ustalili śledczy, mężczyźni wcześniej spożywali wspólnie alkohol. W niedzielę, 24 maja, 32-letni mieszkaniec Zakopanego zgłosił się do miejscowej komendy policji i poinformował, że dwóch znanych mu z widzenia mężczyzn groźbami zmusiło go do oddania telefonu komórkowego wartego około 600 złotych.
Zakopiańscy funkcjonariusze szybko rozpoczęli poszukiwania sprawców. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano dwóch podejrzanych – 50-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego oraz 52-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego. Obaj czasowo przebywali na terenie Zakopanego.
Podczas zatrzymania policjanci odzyskali należący do pokrzywdzonego telefon. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a dalsze czynności pozwoliły na przedstawienie im zarzutów zmuszania groźbą i przemocą do określonego zachowania.
Decyzją prokuratora wobec podejrzanych zastosowano dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do 32-latka. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.
–
Foto: Policja Zakopane









