Groźbami zmusili 32-latka do oddania telefonu. Dwóch mężczyzn zatrzymanych przez policję.

Groźbami zmusili 32-latka do oddania telefonu. Dwóch mężczyzn zatrzymanych przez policję.

2026-05-28 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Zakopiańscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o zmuszenie 32-letniego mieszkańca Zakopanego do oddania telefonu komórkowego. Sprawcy mieli grozić pokrzywdzonemu pobiciem. Odzyskano już skradziony telefon, a wobec zatrzymanych zastosowano dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w rejonie Równi Krupowej w Zakopanem. Jak ustalili śledczy, mężczyźni wcześniej spożywali wspólnie alkohol. W niedzielę, 24 maja, 32-letni mieszkaniec Zakopanego zgłosił się do miejscowej komendy policji i poinformował, że dwóch znanych mu z widzenia mężczyzn groźbami zmusiło go do oddania telefonu komórkowego wartego około 600 złotych.

Zakopiańscy funkcjonariusze szybko rozpoczęli poszukiwania sprawców. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano dwóch podejrzanych – 50-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego oraz 52-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego. Obaj czasowo przebywali na terenie Zakopanego.

Podczas zatrzymania policjanci odzyskali należący do pokrzywdzonego telefon. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a dalsze czynności pozwoliły na przedstawienie im zarzutów zmuszania groźbą i przemocą do określonego zachowania.

Decyzją prokuratora wobec podejrzanych zastosowano dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do 32-latka. O dalszym losie mężczyzn zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Foto: Policja Zakopane