Aleksander Miszalski po referendum: „Przyjmuję decyzję mieszkańców z szacunkiem”.

Aleksander Miszalski po referendum: „Przyjmuję decyzję mieszkańców z szacunkiem”.

2026-05-25 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Aleksander Miszalski skomentował wyniki referendum, podkreślając, że decyzję mieszkańców przyjmuje „z szacunkiem” i traktuje ją jako wyraz demokracji samorządowej. W opublikowanym oświadczeniu podziękował zarówno swoim zwolennikom, jak i krytykom za udział w głosowaniu.

– „Demokracja samorządowa polega właśnie na tym, że to mieszkańcy mają ostatnie słowo” – zaznaczył Miszalski. Przyznał również, że ostatnie miesiące były dla niego „ważną lekcją”, a pełnienie funkcji prezydenta Krakowa określił jako „ogromny zaszczyt i odpowiedzialność”.

Prezydent odniósł się także do kontrowersji wokół części decyzji podejmowanych w ostatnim czasie. – „Wiem też, że część decyzji i emocji wokół nich sprawiła, że wielu mieszkańców straciło do mnie zaufanie” – napisał.

W swoim komentarzu zwrócił uwagę na najważniejsze wyzwania stojące przed miastem, wymieniając m.in. plan ogólny, transport, mieszkalnictwo oraz rozwój komunikacji miejskiej. Zaapelował również o zakończenie politycznych podziałów.

– „Chcę zaapelować o jedno – żeby po tym referendum Kraków potrafił znowu być wspólnotą. Bo niezależnie od politycznych sporów wszyscy gramy do jednej bramki” – podkreślił Miszalski.

Na zakończenie podziękował mieszkańcom za możliwość pracy dla miasta i wspólnie spędzony czas.

Foto: A. Miszalski.