Wielicka Biblioteka Młodych zaprasza!

Wielicka Biblioteka Młodych zaprasza!

2024-03-26 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

W minioną sobotę Mediateka-Biblioteka Publiczna w Wieliczce uroczyście zainaugurowała nową przestrzeń dla małych i większych czytelników, czyli Bibliotekę Młodych!

 

Dzieci i młodzież Wieliczki i okolic zyskały wyjątkowe miejsce, w którym będą mogli spędzać czas na nauce, zabawie i innych aktywnościach, które tylko przyjdą im do głowy, a wszystko to w miłym towarzystwie książek, komiksów i gier planszowych.  I – oczywiście – wspaniałych i pomocnych Bibliotekarek!

 

Jakie zajęcia, poza wypożyczaniem zbiorów bibliotecznych, czekają na dzieci i młodzież w Bibliotece Młodych? Paulina Wandas, kierowniczka działu Dzieci i Młodzieży, powiedziała nam, że nad szczegółową ofertą zespół biblioteczny będzie jeszcze pracować, ale już teraz planowane są warsztaty kreatywne dla dzieci, Dyskusyjny Klub Książki, dni czytania dla najmłodszych, pojawi się również specjalna oferta zajęć dla szkół i przedszkoli, a także liczne warsztaty dla młodzieży.

 

Zachęcamy do śledzenia działań Biblioteki Młodych i do odwiedzania tego nowoczesnego i jednocześnie przytulnego miejsca!

 

aut. MP.