Strażnicy miejscy uhonorowani za ratowanie życia.

Strażnicy miejscy uhonorowani za ratowanie życia.

2024-03-26 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

25 marca, strażnicy miejscy oraz mieszkaniec otrzymali podziękowania od prezydenta miasta Jacka Majchrowskiego za wybitną postawę oraz sprawnie przeprowadzone akcje, dzięki którym uratowano dwie osoby.

Pierwsze zdarzenie odbywało się w nocy, 3 marca przy moście Grunwaldzkim. Strażnicy otrzymali zgłoszenie dotyczące osoby, która wskoczyła do Wisły. Patrol dojechał na miejsce w około minutę od powiadomienia. Strażnicy zauważyli dryfującego i nieprzytomnego mężczyznę w rzece. Jeden ze strażników – Marcin Gierek wskoczył do wody i dopłynął do mężczyzny.

W tym czasie pojawiła się łódź policji wodnej i po wyciągnięciu mężczyzny z wody, służby rozpoczęły resuscytację krążeniowo-oddechową. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Dwa dni później, finał drugiego wydarzenia, również mógłby zakończyć się tragicznie, jednak dzięki postawie strażnika miejskiego i właściwej reakcji mieszkańca, miał także szczęśliwe zakończenie.

Strażnik miejski Konrad Rawiński przejeżdżając mostem Grunwaldzkim, zauważył młodą kobietę stojącą za barierką mostu. Strażnik wraz z przechodniem, który jako pierwszy zareagował na tę sytuację, skutecznie i bezpiecznie wyciągnął dziewczynę zza barierki, uniemożliwiając jej tym samym skok do Wisły. Na miejsce wezwane zostało pogotowie ratunkowe i policja, którzy przejęli dalsze czynności.

Źródło: UM Kraków