„Dzień wagarowicza” dla 14-latka zakończył się w ośrodku wychowawczym.

„Dzień wagarowicza” dla 14-latka zakończył się w ośrodku wychowawczym.

2024-03-25 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Działania miechowskich policjantów pn.”Dzień Wagarowicza” zakończyły się dla 14 – latka umieszczeniem w ośrodku wychowawczym za posiadanie mefedronu. 

 

W akcji „Dzień Wagarowicza” udział wzięło 6 policjantów miechowskiej komendy. Działania te miały na celu ograniczenie zjawiska demoralizacji osób nieletnich poprzez ujawnianie młodzieży w wieku szkolnym na wagarach, na paleniu papierosów czy spożywaniu alkoholu. Stróże prawa reagowali również na każdą sytuację, w której małoletni mogli stać się ofiarami lub sprawcami przestępstw, czy też wykroczeń. W ciągu czterogodzinnej akcji mundurowi na terenie Parku Miejskiego w Miechowie wylegitymowali 27 osób, w tym 23 nieletnich. Trzej pełnoletni uczniowie otrzymali mandaty karne za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

 

W samo południe, policjanci biorący udział w działaniach otrzymali informację o awanturujących się 14- latkach. W mieszkaniu zastali domowników, którzy poinformowali funkcjonariuszy, że para nastolatków jest wobec nich agresywna. W czasie tej interwencji policjanci obserwując ich zachowanie podejrzewali, że mogą znajdować się pod wpływem narkotyków. Ich podejrzenia potwierdziły się, gdy podczas przeszukana w pokoju nieletniego znaleziono 16 gramów środków odurzających w postaci mefedronu, które mógł rozprowadzać wśród kolegów.

 

Okazało się również, że nieletni od dłuższego czasu nie realizują obowiązku szkolnego poprzez ciągłe opuszczanie zajęć lekcyjnych. Nieletni, w związku z podejrzeniem posiadania narkotyków zostali zatrzymani i trafili do miechowskiej komendy gdzie po wykonanych z nimi czynnościami dziewczyna została przekazana pod opiekę matki, natomiast chłopak trafił do Policyjnej Izby Dziecka.

 

Materiały dotyczące czynu, którego dopuścili się nieletni zostały przekazane do Sądu Rejonowego w Miechowie I Wydział Cywilny,  którego decyzją  22 marca br. 14 latek  za popełniony czyn karalny oraz inne popełnione w ostatnim czasie czyny został tymczasowo umieszczony w ośrodku wychowawczym. 

 

Źródło: KPP Miechów