Smoki znów zatańczą nad Krakowem!

Smoki znów zatańczą nad Krakowem!

2024-03-22 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Przed nami 23. edycja Wielkiej Parady Smoków organizowanej przez Teatr Groteska. W tym roku wydarzenie, zaplanowane na 8 czerwca, odbędzie się pod hasłem „Smoki bajek, baśni i powieści”.

 

W sobotni wieczór 8 czerwca, jak do tej pory, u stóp Wawelu, odbędzie się zapierające dech w piersiach Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle. Największą atrakcją będą ogromne latające smoki, animowane na barkach i statkach przez aktorów i współpracowników Teatru Groteska. Imprezę wzbogacą zaskakująca oprawa świetlna i laserowa oraz zachwycająca muzyka. Podobnie jak w poprzednich latach, tegoroczne widowisko będzie miało proekologiczną formułę.

 

Jak nakazuje tradycja, smoki opanują Kraków na cały weekend. Smoczy Piknik Rodzinny rozłoży się na bulwarach przy Smoczej Jamie (w terminie 8-9 czerwca). Na odwiedzających czekają emocjonujące smocze gry i zabawy oraz liczne konkursy i atrakcje w namiotach partnerów pikniku.

 

Tradycyjna Wielka Parada Smoków wyruszy w niedzielę, 9 czerwca, w samo południe. Kilkanaście smoków przejdzie ul. Grodzką na Rynek Główny. Część z nich powalczy na scenie o tytuł najpiękniejszego.

 

Wielka Parada Smoków to impreza organizowana od 2000 roku przez Teatr Groteska. Wydarzenie na stałe wpisało się w kulturową mapę Krakowa – przyciąga nie tylko mieszkańców miasta, ale również tysiące miłośników smoków z całej Polski, Europy i świata. Zapraszamy do Krakowa!

 

Źródło: UM Kraków