Monika – mama trójki dzieci z Marcówki potrzebuje naszej pomocy!

Monika – mama trójki dzieci z Marcówki potrzebuje naszej pomocy!

2024-03-20 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

W kwietniu 2023 roku znalazłam się w szpitalu w Suchej Beskidzkiej z ostrym zapaleniem trzustki. Był to początek mojej diagnozy. Po szeregu badań w szpitalu w Katowicach okazało się, że mam dwie duże torbiele na głowie trzustki. Mój stan był bardzo ciężki, miałam żółtaczkę mechaniczną i ciężkie uszkodzenie wątroby. Opinią lekarzy nieunikniony był zabieg chirurgiczny. Na początku września tego roku poddałam się więc operacji, która jak się później okazało, trwała ok. 9 godz. Była bardzo skomplikowana i niebezpieczna dla mojego życia. 

Chirurdzy dopiero po otwarciu jamy brzusznej stwierdzili, że mam raka, co potwierdziło badanie śródoperacyjne. Mieli dwa wyjścia: albo zaszyć z powrotem nacięcie i pozwolić mi powolnie umierać, albo podjąć się tej operacji. Ponieważ jestem jeszcze młodą kobietą, bo mam obecnie 42 lata, zdecydowali się przeprowadzić operację. 

Przeprowadzili radykalną operację Whipple′a, żeby nie pozostawić żadnych podejrzanych tkanek i narządów. Po operacji mój organizm był bardzo osłabiony i wymagał wzmocnienia. Seria kroplówek wzmacniających i wyjazdy do kliniki w Niemczech do tej pory kosztowały nas już ponad 100 000 złotych!

Niestety to nie koniec mojej walki z tą straszliwą chorobą. Ostatnie badania obrazowe pokazały przerzuty do kości i rozsiew guzów w jelitach. Po konsultacji z lekarzami w Niemczech pojawiła się szansa na zatrzymanie tej choroby. Muszę jednak działać szybko, co wiąże się też z dużymi kosztami finansowymi, które nas przerastają. Szacunkowy koszt mojego leczenia w 2024 roku wynosi ok. 100.000 EUR!

Mam trójkę dzieci, dwóch nastolatków (16, 17 lat), którzy uczą się w technikum i córeczkę 9 lat. Emilka jest w trzeciej klasie. W maju tego roku ma Komunię Św., na której tak bardzo pragnę być…

Jestem z zawodu technikiem farmacji, zawsze służyłam pomocą i dobrą radą pacjentom. Teraz sama potrzebuję pomocy. Lekarze dają mi ogromną szansę na zatrzymanie tej choroby. Wierzę w to, chcę jak najlepiej przygotować się do walki z nią i dlatego zwracam się do Was o pomoc.

Wydatki, które ponieśliśmy na moją chorobę, lekarstwa i ciągłe podróże do szpitala przekraczają nasz budżet. Moja córka jest jeszcze mała, bardzo mnie potrzebuje, a ja chciałabym oglądać, jak dorasta, dlatego zwracam się do Państwa o pomoc finansową, żebym pokonała tę straszną chorobę.

Monika.

Możesz pomóc tutaj: