Chwila nieuwagi… i trzy samochody zniszczone.

Chwila nieuwagi… i trzy samochody zniszczone.

2024-03-12 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Dwudziestolatek z Powiśla Dąbrowskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i tym samym doprowadził do zderzenia z dwoma pojazdami poruszającymi się w kierunku zachodnim. Cztery osoby trafiły do tarnowskiego szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała. Kierowca seata stracił prawo jazdy.

 

W leniwe, słoneczne sobotnie przedpołudnie w centrum miasta doszło do groźnie wyglądającego zderzenia aż trzech samochodów osobowych. Na miejscu interweniowali strażacy, ratownicy medyczni, a także policjanci tarnowskiej drogówki. Zabezpieczone nagranie monitoringu wskazało bezpośredniego sprawcę tego, jak się okazało wypadku drogowego. 20-letni kierowca osobowego seata wyjeżdżając z ulicy Powstańców Warszawy nie zastosował się do znaku ustąp pierwszeństwa i wjechał na skrzyżowanie z ulicą Szujskiego. W tym czasie dwoma pasami w kierunku Mościc jechało dwa samochody osobowe volkswagen i audi, które zostały zepchnięte przez seata. W wyniku zderzenia do szpitala trafiło w sumie cztery osoby, dwie z seata i dwie z volkswagena. Trzy osoby opuścił placówkę medyczną po przeprowadzeniu diagnostyki medycznej. Obrażenia w postaci złamania ręki doznał kierowca seata.

 

Postępowanie w tej sprawie przeprowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, pojazdy zostały odholowane na parking strzeżony w celu przeprowadzenia szczegółowych oględzin. W związku z rażącym naruszeniem przepisów kodeksu drogowego 20-letniemu kierowcy seata policjanci tarnowskiego ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy. Kierowcy biorący udział w tym wypadku byli trzeźwi.

 

Źródło: KMP Tarnów