Pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej znaleziony w lesie w Tenczynku.

Pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej znaleziony w lesie w Tenczynku.

2024-03-08 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Na terenie masywu leśnego w Tenczynku gm. Krzeszowice zgłoszono znalezienie niewybuchu, którym okazał się pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Policjanci z Krzeszowic, do czasu przyjazdu patrolu saperskiego, zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu.

W ubiegłą niedzielę (3 marca br.) policjanci z Krzeszowic otrzymali zgłoszenie o niebezpiecznym znalezisku. Niewybuch został ujawniony w masywie leśnym w Tenczynku. Policjanci natychmiast udali się na miejsce, gdzie zabezpieczyli obszar, w którym znajdował się niewybuch o długości 50 cm, kształtem przypominający pocisk artyleryjski pochodzący z czasów II wojny światowej, co potwierdził policyjny pirotechnik. Na miejsce wezwano wojskowych saperów, którzy przejęli niewybuch i przewieźli go na poligon, celem jego zneutralizowania.

 

Należy jednak pamiętać, że każdorazowo w przypadku ujawnienia przedmiotu choćby przypominającego niewybuch, należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji. Z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie mogą nieść ze sobą te groźne znaleziska, w żadnym wypadku nie należy ich dotykać, czy przemieszczać — może to grozić wybuchem!

 

Źródło: KP Krzeszowice