Odpowie za rozbój i kradzież szczególnie zuchwałą. Grozi mu do 18 lat więzienia

Odpowie za rozbój i kradzież szczególnie zuchwałą. Grozi mu do 18 lat więzienia

2024-03-07 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Policjanci z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie zatrzymali 29-letniego mężczyznę z województwa pomorskiego, poszukiwanego przez krakowskich policjantów pod zarzutem rozboju, a także kradzieży szczególnie zuchwałej popełnionych w warunkach recydywy. Mężczyzna odpowie przed krakowskim sądem, grozi mu do 18 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Krakowa opublikowali nagranie z monitoringu przemysłowego, na który młody mężczyzna stoi przed bankomatem, a następnie atakuje starsza kobietę będącą w tym samym pomieszczeniu. Na nagraniu wydać, jak mężczyzna przewraca kobietę, wyrywając z jej rąk portfel. Mundurowi ze stolicy Małopolski zwrócili się o pomoc do mieszkańców naszego województwa, w ustaleniu danych personalnych mężczyzny i miejsca jego pobytu, który w dniu 10.01.2024 roku w Krakowie skradł kobiecie portfel. To jednak nie koniec ich udziału w zatrzymaniu bandyty. Ustalili jego dane personalne oraz, że może on w przebywać na dworcu kolejowym w Tarnowie. Przekazali tę informację tarnowskim policjantom w piątek 1.03.2024 roku, by dokonali sprawdzenia.

 

Do potwierdzenia tej informacji skierowano policjantów niemundurowych z Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. Ci sprawdzili teren Dworca PKP Tarnów, a następnie sprawdzili oczekujący na odjazd pociąg. Wśród pasażerów rozpoznali poszukiwanego mężczyznę, którego wylegitymowali, zatrzymali i przetransportowali do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum. Poszukiwany 29-latek bez stałego miejsca zamieszkania, ostatnio przebywający w województwie pomorskim, posiadał przy sobie środki odurzające w postaci mefedronu, metamfetaminy, a także marihuany.

 

Mężczyzna został przekazany policjantom, „kryminalnym” z Komisariatu Policji w Krakowie, którzy przewieźli go do stolicy Małopolski. Na miejscu usłyszał zarzut rozboju (280 KK), kradzieży szczególnie zuchwałej (278a kk), a to wszystko w warunkach recydywy. Mężczyzna musi liczyć się z nawet 18-letnią karą pozbawienia wolności. Został doprowadzony do prokuratury, która wystąpiła z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka izolacyjnego. Krakowski sąd podczas weekendowego posiedzenia przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec mieszkańca Pomorza środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Krakowa. W Tarnowie procedowane będzie postępowanie za posiadanie przez mężczyznę środków odurzających, tj. naruszenie artykułu 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

 

źródło: KMP Tarnów.