Nowoczesna siedziba dla krwiodawców w Nowym Sączu.

Nowoczesna siedziba dla krwiodawców w Nowym Sączu.

2024-03-05 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Przy ul. Sienkiewicza 55 w Nowym Sączu można oddać ten najcenniejszy dar ratujący życie – krew. Uroczyście otwarto nową siedzibę Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

W uroczystym otwarciu wzięli udział marszałek Małopolski Witold Kozłowski, radna województwa Jadwiga Wójtowicz, ale także poseł Patryk Wicher, wicewojewoda Ryszard Śmiałek i prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

 

Bardzo dziękuję za zaproszenie na to wyjątkowe spotkanie. Kiedy wrócimy myślami do warunków, które wcześniej Wam towarzyszyły i porównamy je z obecnymi to można śmiało powiedzieć, że są to dwa światy. Jestem przekonany, że ten obiekt, będzie służył jak najlepiej, a krwiodawców będzie przybywało

 

– mówił marszałek Witold Kozłowski.

 

Przypomnijmy, że samorząd województwa, w ramach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej zakupił nowoczesny krwiobus, który pozostaje w dyspozycji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.  W trakcie realizacji jest zakup drugiego takiego mobilnego punktu poboru krwi.

 

Podczas otwarcia nowego ośrodka w Nowym Sączu, Andrzej Lis, oddał po raz ostatni krew, a jego wnuk po raz pierwszy, co było symboliczną zmianą warty na tej zaszczytnej, honorowej funkcji dawcy krwi.

 

Andrzej Lis oddał w sumie ponad 102 litry krwi.

 

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego