Gabriela Olszewska została małopolskim kuratorem oświaty.

Gabriela Olszewska została małopolskim kuratorem oświaty.

2024-03-04 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Minister edukacji Barbara Nowacka powołała na małopolskiego kuratora oświaty Gabrielę Olszewską. Uroczystość odbyła się podczas XX jubileuszowej Konferencji OSKKO – Ogólnopolskiej Konferencji Kadry Kierowniczej Oświaty.

 

Minister Nowacka wręczając akt powołania powiedziała, że powołanie pani kurator symbolicznie domyka konieczną zmianę.

 

Małopolska oświata potrzebuje zmiany i odbudowania relacji. Pani Gabriela Olszewska jest symbolem nauczycielki odważnej, stojącej zawsze po stronie praw ucznia, nauczyciela, praw człowieka – mówiła minister edukacji Barbara Nowacka.

 

Przed XX Ogólnopolską Konferencją Kadry Kierowniczej Oświaty minister edukacji Barbara Nowacka spotkała się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Krakowie z I wicewojewodą małopolską Elżbietą Achinger. Rozmowa dotyczyła wyzwań stojących przed polską edukacją i problemów w Małopolsce.

 

Gabriela Olszewska od połowy grudnia 2023 r.  p.o. kuratora. Małopolska kurator jest doktorem nauk humanistycznych, nauczycielem języka polskiego. Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim, zarządzanie w oświacie na Politechnice Krakowskiej i europeistykę w Akademii Ignatianum. Była wieloletnim dyrektorem Gimnazjum nr 2 w Krakowie, rzeczoznawcą w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Jest autorką publikacji metodycznych, autorką książki pt. „O!cena. Od przepisów do sztuki oceniania”.

 

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie