Szczęśliwy finał poszukiwań 4-letniej dziewczynki.

Szczęśliwy finał poszukiwań 4-letniej dziewczynki.

2024-02-29 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 4-letniej dziewczynki, która pobiegła do lasu, kiedy matka wynosiła z auta zakupy i na chwilę „spuściła” ją z oczu. Dziewczynka nie reagując na wołanie matki, oddaliła się od domu. Kobieta zadzwoniła na numer alarmowy i poprosiła o pomoc. Natychmiast po zgłoszeniu służby w trybie alarmowym rozpoczęły poszukiwania. Na szczęście po kilkudziesięciu minutach dziewczynka została odnaleziona cała i zdrowa.

Zgłoszenie o zaginięciu dziecka otrzymał wczoraj (28.02. br.) około godziny 11.55 dyżury Komisariatu Policji w Bukownie. Z relacji wynikało, że kobieta wracała z zakupów wraz z córką. Kiedy zaparkowała auto przed posesją i  wnosiła zakupy do domu,  4-latka pobiegła w kierunku lasu. Matka od razu ruszyła w ślad za córką.  Nie była już jednak w stanie dogonić dziewczynki. Mimo nawoływania matki dziecko zniknęło między drzewami. Kobieta od razu zadzwoniła na numer alarmowy, prosząc o pomoc służby. Do poszukiwań natychmiast zaangażowano policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu,  Komisariatu Policji w Bukownie i Wolbromiu oraz funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukownie wraz z przewodnikiem i psem tropiącym.  Służbom natychmiast przekazano rysopis 4-latki. Policjanci i strażacy przy użyciu quada przez ponad godzinę przeszukiwali las i pobliskie miejsca, gdzie ewentualnie może przebywać zaginiona dziewczynka. Następnie kilka minut przed godziną 13,  około dwa kilometry od miejsca zamieszkania dziadek dziewczynki wraz z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu znaleźli zaginioną 4-latkę. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Dziewczynka została przebadana i nie wymagała dalszej hospitalizacji. Cała i zdrowa trafiła pod opiekę mamy.

Pamiętajmy, aby nigdy nie wahać się ze zgłoszeniem zaginięcia osoby. W takich sytuacjach liczy się każda minuta! Apelujemy do rodziców o pilnowanie swoich pociech i niespuszczanie ich z oczu nawet na chwilę. Pamiętajmy również, żeby reagować kiedy spotkamy dziecko, które wygląda na przestraszone, a nie ma przy nim opiekuna. Zainteresujmy się jego losem, a w uzasadnionych przypadkach poinformujmy o takiej sytuacji odpowiednie służby lub Policję.

 

Źródło: KP Bukowno