Narkotyki nie trafią na czarny rynek.

Narkotyki nie trafią na czarny rynek.

2024-02-15 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Policjanci wielickiego wydziału kryminalnego stale monitorują środowiska przestępcze zatrzymując osoby wchodzące w konflikt z prawem. Tylko w przeciągu ostatniego miesiąca wieliccy kryminalni zatrzymali 13 osób, które posiadały przy sobie narkotyki. Łącznie zabezpieczono ponad 650 g różnego rodzaju narkotyków, które nie trafia na czarny rynek.

9 lutego br., wieliccy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy posiadali różnego rodzaju środki psychotropowe oraz środki odurzające. Początkowo wieliccy kryminalni zatrzymali do kontroli drogowej samochód, w którym podróżowało dwóch mężczyzn. Przy 20- letnim mężczyźnie znaleziono zawiniątko foliowe, w którym znajdował się mefedron. Natomiast w pojeździe znaleziono woreczek foliowy również z zawartością mefedronu oraz zawiniątko z foli aluminiowej, w którym znajdował się  susz roślinny – marihuana. Następnie policjanci pojechali do miejsca zamieszkania mężczyzn, gdzie odnaleźli kolejne porcje narkotyków.  Łącznie zatrzymano środki psychotropowe w postaci mefedronu w ilości 16,45 g, haszysz w ilości 2,69 g oraz środki odurzające w postaci marihuany w ilości 9,29 g. Mężczyźni zostali zatrzymani.

Tego samego dnia, został zatrzymany kolejny mężczyzna, który w swoim mieszkaniu posiadał środki psychotropowe w postaci  6,91 g kokainy, 12,67 g mefedronu, oraz środki odurzające w postaci  1,61 g marihuany.

To tylko jedno zdarzenie, gdzie dzięki pracy wielickich kryminalnych, doszło do zabezpieczenia  narkotyków, które nie trafiły na czarny rynek. Praca operacyjna często wymaga cierpliwości i umiejętności połączenia wszystkich wątków przestępczego procederu związanego z handlem narkotykami.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8, a gdy w grę wchodzi ich znaczna ilość, do 12 lat więzienia.

 

Źródło: KPP Wieliczka