Zlikwidowane narkotykowe laboratorium w gminie Alwernia.

Zlikwidowane narkotykowe laboratorium w gminie Alwernia.

2024-02-07 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie przy wsparciu i pomocy chrzanowskich kryminalnych zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków oraz zlikwidowali narkotykowe laboratorium mieszczące się na terenie powiatu chrzanowskiego. Zatrzymani zostali trzej mężczyźni, którzy odpowiedzą za wytwarzanie narkotyków. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani.

 

2 lutego  br. lubelscy kryminalni realizowali czynności operacyjne na terenie powiatu chrzanowskiego. Z posiadanych informacji wynikało, że trzech mężczyzn ma tutaj wytwarzać amfetaminę.  W jednej z miejscowości w gminie Alwernia wspólnie z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie w pomieszczeniach gospodarczych ujawnili produkcję narkotyku, zabezpieczyli  30 litrów płynnej  amfetaminy oraz prawie kilogram gotowego produktu.

 

Na miejscu, do sprawy zatrzymano 2 mężczyzn w wieku 38 i 42 lat , kolejny trzeci, 34-letni mężczyzna został zatrzymany w Chrzanowie w jednym z mieszkań. Wszyscy po nocy spędzonej  w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych chrzanowskiej komendy  zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie  usłyszeli zarzuty wytwarzania znacznych ilości środków odurzających. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani przewiduje za ten czyn karę do 20 lat pozbawienia wolności.

 

3 stycznia br. sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

 

Źródło: KPP Chrzanów