Policjant po służbie pomógł ująć złodzieja sklepowego.

Policjant po służbie pomógł ująć złodzieja sklepowego.

2024-02-06 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Policjant z Komisariatu Policji w Trzebini, w powiecie chrzanowskim robiąc zakupy w czasie wolnym od służby, pomógł ochronie sklepu ująć złodzieja. Sprawca wyszedł z placówki handlowej z torbami pełnymi zakupów nie płacąc za towar. 30- letni złodziej jak się okazało, był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. 

 

Do zdarzenia doszło 5 lutego br. około godz. 16:00., w tym czasie, policjant z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Trzebini, będąc w czasie wolnym od służby robił zakupy. W pewnym momencie, w sklepie zrobiło się  ruchliwie i głośno. Okazało się, że jeden z klientów nie płacąc za towar przeszedł przez linię kas samoobsługowych i zaczął uciekać ze sklepu. Na pomoc ochronie, w ujęciu złodzieja ruszył policjant. Finalnie 30 – latek został złapany i przekazany policjantom, którzy zostali wezwani na miejsce. Okazało się, że katowiczanin jest osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności.

 

Skradzione artykuły o wartości blisko 1,400 złotych zostały odzyskane. Do swojego kryminalnego dorobku zatrzymany mężczyzna musi dołożyć przestępstwo kradzieży za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

 

 

Źródło: KPP Chrzanów