Ferie 2024 – bogata oferta zajęć dla dzieci – Trzebinia

Ferie 2024 – bogata oferta zajęć dla dzieci – Trzebinia

2024-02-04 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Zorganizowane w czasie wakacji darmowe zajęcia dla dzieci z osiedli Siersza i Gaj były strzałem w dziesiątkę. Burmistrz postanowił o ich kontynuacji i rozszerzeniu także o inne rejony w gminie.

 

–  Podczas wakacji zorganizowaliśmy półkolonie dla dzieci z osiedli Siersza i Gaj, bo właśnie te dwa osiedla najwięcej straciły z powodu powstających zapadlisk. Oferta spotkała się z dużym odzewem. Dlatego w czasie zimowych ferii postanowiliśmy poszerzyć ofertę, by więcej dzieci miało możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego od szkoły – mówi burmistrz Jarosław  Okoczuk.

 

Ciekawą ofertę na ferie zimowe co roku przygotowuje Trzebińskie Centrum Kultury. Tak też będzie w tegoroczne ferie. TCK zajęcia dla dzieci i młodzieży organizuje w dziewięciu placówkach: WDK w Czyżówce, Domu Gromadzkim w Trzebini (osiedle Wodna), WDK w Karniowicach, WDK w Lgocie, WDK w Młoszowej, DK w Myślachowicach, WDK w Pile Kościeleckiej, WDK w Płokach (ferie organizowane wspólnie ze Szkołą) oraz WDK w Psarach. Zaprasza do udziału m.in. w zajęciach świetlicowych (tenis stołowy, bilard, piłkarzyki, gry planszowe, wielkoformatowe, sportowe, warsztaty), zajęciach sportowych (zimowy tor przeszkód, zimowa olimpiada, wyścigi saneczkowe), warsztatowych (warsztaty teatralne, literackie, artystyczne, sensoryczne, konstruktorskie, szydełkowania, doświadczenia z panem Kleksem, zdrowego żywienia z KGW, rytmiczne, ekologiczne, cyrkowe itp.) czy eko akcji „Trzebinia po stronie natury”, czyli tworzenia ekoportretów, obrazów, kartek, a także na bale karnawałowe, ferie ze Strażakami, dzień włoski, mini disco, turnieje, konkursy, wyjazdy do Kina „Sokół” w Trzebini, na wrotkowisko do Trzebińskiego Parku Rozrywki w Myślachowicach oraz na trzebiński  basen.

 

Jednak nie w każdym sołectwie TCK posiada swoją placówkę. W ubiegłym roku, z uwagi na występujące zapadliska, zawieszono działalność Willi NOT na osiedlu Siersza. By dzieci z osiedla Siersza, a także miejsc, gdzie TCK nie dociera z ofertą, miały możliwość aktywnego spędzenia ferii zimowych, dodatkową propozycję na ferie przygotowała Świetlica PLUS:

 

– Jako świetlica organizujemy zajęcia w czterech naszych placówkach: w Szkole Podstawowej nr 4 na osiedlu Górka, w Szkole Podstawowej nr 8 na osiedlu Widokowym, w Trzebińskim Inkubatorze Przedsiębiorczości oraz w Szkole Podstawowej nr 6 na osiedlu Gaj. Dodatkowo w ferie zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w zajęciach, jakie zorganizujemy w Szkole Podstawowej w Dulowej, w Szkole Podstawowej w Bolęcinie, a także w budynku dawnego liceum na osiedlu Siersza – mówi Anna Gaudyn – Boryczko, dyrektor Świetlicy Plus w Trzebini.

 

Atrakcji nie zabraknie. W programie m.in. zajęcia plastyczne (wykonywanie masek karnawałowych, plastelinowa zagroda bałwanków, rosnące farby, ciekawe masy plastyczne, ozdoby z koralików wodnych, konkurs plastyczny pt. „Trzebinia Moje Miasto”), zajęcia umuzykalniające (karaoke, zabawy przy muzyce, konkurs piosenek o zimie), zajęcia sportowe (zimowa olimpiada), zajęcia czytelnicze, zajęcia integrujące grupę, bajkowy pokaz mody oraz wiele innych.

 

Szereg ciekawych, i co ważne darmowych zajęć, organizowanych będzie zarówno w placówkach, prowadzonych przez TCK, jak i miejscach, gdzie zajęcia organizuje Świetlica PLUS. To m.in. darmowe mobilne planetarium, odlotowe pokazy – zajęcia edukacyjne połączone z ekspozycją ciekawych ptaków, dodatkowe warsztaty tworzenia ozdób z żywicy, warsztaty czekoladowe.

 

 

Źródło: UG Trzebinia