Dwaj poszukiwani wpadli podczas kontroli drogowej.

Dwaj poszukiwani wpadli podczas kontroli drogowej.

2024-02-03 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Wadowiccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę toyoty, który jak się okazało był poszukiwany, podobnie jak jego kolega z którym podróżował. Dodatkowo przeprowadzone badanie wykazało obecność narkotyków w jego organizmie.

 

Kilka dni temu, funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego wadowickiej komendy, w Barwałdzie Dolnym zatrzymali do kontroli kierującego toyotą, który dopuścił się wykroczeń drogowych. Kierowca wyprzedzał na przejeździe kolejowym i przekroczył dozwoloną prędkość. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że kierujący – 32-letni mieszkaniec województwa śląskiego, jest poszukiwany do odbycia kary 30 dni aresztu.

 

Dodatkowo badanie testerem wykazało, że jest on pod wpływem środków odurzających. Mężczyźnie została pobrana krew do badań. Policjanci zatrzymali także jego prawo jazdy. Ponadto jeden z pasażerów, 36-letni obywatel Czech, również okazał się być poszukiwany do odbycia kary 1 roku pozbawienia wolności. Mężczyźni zostali zatrzymani i zgodnie z dyspozycją sądu trafili do aresztu i zakładu karnego. 

 

Mieszkaniec województwa śląskiego odpowie również za popełnione wykroczenia. Jeśli badanie krwi wykaże obecność narkotyków, wówczas 32-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających.

 

Za powyższe przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

 

 

Źródło: KPP Wadowice