Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” z dotacją Gminy Myślenice.

Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” z dotacją Gminy Myślenice.

2024-02-02 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Reprezentacyjny Folklorystyczny Zespół Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” działa w ramach Myślenickiego Towarzystwa Kultury od 2011 roku, a patronat nad działaniem grupy propagującej folklor przez taniec i śpiew sprawuje Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach, wspierając finansowo prowadzenie zespołu. W ramach zadania publicznego pn. Prowadzenie „Ziemi Myślenickiej” od stycznia do czerwca w roku 2024, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka odwiedził zespół podczas jednej z prób, podpisując umowę na realizację zadania z przedstawicielami Zarządu Myślenickiego Towarzystwa Kultury – prezesem Tomaszem Pawlakiem oraz skarbnik Natalią Stanek.

 

Trzydziestoletni letni okres – tak ważnej dla kultury regionu działalności – wypełniły dziesiątki koncertów. Zespół występował na wielu scenach krajowych i zagranicznych uczestnicząc w licznych przeglądach i festiwalach, imprezach folklorystycznych, okolicznościowych, charytatywnych czy sportowych. To szereg działań, które wymagają zaangażowania ze strony instruktorów, jak również choreografów.

 

Choreografem i głównym instruktorem artystycznym jest Karolina Druzgała-Pawlak i pod jej kierunkiem pracuje grupa taneczna młodzieżowa, reprezentacyjna i chóralna. Grupom akompaniuje Tomasz Pawlak. Podpisana umowa na wsparcie zespołu Ziemia Myślenicka opiewa na kwotę 110 000 zł i z pewnością umożliwi jego dalszy rozwój, a także prowadzenie zajęć, propagowanie kultury i rozwój tanecznych oraz muzycznych talentów. Zajęcia są prowadzone zarówno dla dzieci i młodzieży – Mała Ziemia Myślenicka, jak i dla dorosłych, występujących w kapeli i tanecznym zespole reprezentacyjnym.

 

Życzymy powodzenia w realizacji swoich pasji i sukcesów na tanecznych scenach!

 

Źródło:  UM Myślenice