Okradał współpracownika.

Okradał współpracownika.

2024-02-01 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który w jednym z zakładów pracy znajdujących się na terenie gminy Olkusz ukradł 18 tysięcy złotych innemu pracownikowi. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie .

 

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu. Jak ustalili policjanci, od 23 stycznia do 25 stycznia br. 19 -latek kradł pieniądze innemu pracownikowi z pomieszczenia socjalnego firmy, w którym pokrzywdzony przechowywał plecak. Dopiero po trzech dniach, 44-latek zorientował się, że z portfela zniknęła gotówka, którą miał przygotowaną na zakup samochodu.

 

Pokrzywdzony zgłosił się do komendy i złożył zawiadomienie, a śledczy niezwłocznie zajęli się tą sprawą. Zabezpieczono monitoring, który obejmował pomieszczenie socjalne, gdzie dochodziło do kradzieży i ustalono sprawcę – był nim 19-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego.

26 stycznia br.  mężczyzna został zatrzymany przez olkuskich kryminalnych przed zakładem pracy i przewieziony do komendy.

 

Tego samego dnia śledczy przedstawił mężczyźnie zarzuty kradzieży pieniędzy, do których popełnienia się przyznał. Na poczet przyszłych kar i roszczeń policjanci zabezpieczyli majątek należący do 19-latka tj. samochód osobowy i telefon komórkowy. 

 

Źródło: KPP Olkusz