PSG w Krakowie – pomoc dla chłopca, który przeszedł białaczkę.

PSG w Krakowie – pomoc dla chłopca, który przeszedł białaczkę.

2024-01-30 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Zastępca Komendanta PSG w Krakowie mjr SG Sylwester Adamczyk przekazał rodzicom Marka, który przeszedł ostrą białaczkę limfoblastyczną ponad 46 kilogramów nakrętek zebranych przez funkcjonariuszy i pracowników placówki.

 

Środki pieniężne uzyskane z nakrętek rodzice przeznaczą na lekarstwa i środki pielęgnacyjne. Chłopiec zwiedził placówkę PSG w Krakowie oraz spełnił swoje marzenie o tym, aby usiąść w pojeździe służbowym. Ponadto otrzymał prezent, który z pewnością pomoże mu choć na chwile zapomnieć o swojej chorobie.

 

19 letni chłopiec choruje na białaczkę wysokiego ryzyka od czerwca 2020 roku, która wymagała intensywnego i długiego leczenia na oddziale kliniki Onkologii Dziecięcej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Obecnie Marek przebywa w domu, niestety organizm chłopca jest nadal osłabiony po chemii oraz zmaga się brakiem odporności.

 

Jego rodzice szukają różnych form pomocy działając poprzez Fundację Pomocy Dzieciom i Osobom  Chorym „Kawałek nieba”. Można wspomóc rodziców chłopca przekazując 1 % podatku w formularzu PIT wpisać KRA0000382243 „2730 pomoc dla Marka Pach”.

 

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej