Gratulacje dla seniorki z Nowego Targu.

Gratulacje dla seniorki z Nowego Targu.

2024-01-30 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

List gratulacyjny, podziękowania i bukiet kwiatów otrzymała dziś z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu Pani Marianna. Dzięki postawie kobiety i wsparciu jej syna zatrzymany został oszust wyłudzający pieniądze metodą „na policjanta”.

Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu inspektor Grzegorz Wyskiel spotkał się dzisiaj w swoim gabinecie z 80-letnią mieszkanką Nowego Targu, dzięki której zatrzymany został oszust wyłudzający pieniądze metodą „na policjanta”. 16 stycznia br. Pani Marianna nie uwierzyła oszustom podającym się za funkcjonariuszy Policji i zamiast pieniędzy do reklamówki włożyła pocięte gazety. Dzięki postawie kobiety, wsparciu jej syna i współpracy z nowotarskimi policjantami „odbierak” został zatrzymany i trafił do zakładu karnego.  


Podczas spotkania komendant wręczył seniorce list gratulacyjny, podziękowania i piękny bukiet kwiatów. Komendant podkreślił, że postawa 80-letniej nowotarżanki,  jej czujność i odwaga  zasługują na  pełne uznanie i wyróżnienie. Wręczając kwiaty i podziękowania inspektor Grzegorz Wyskiel wyraził swoją wdzięczność, życząc jednocześnie Pani Mariannie wszelkiej pomyślności. Komendant za wsparcie swojej mamy i zdecydowane działanie, podziękował również obecnemu na spotkaniu synowi seniorki.

O tym zdarzeniu pisano tutaj:
https://nowy-targ.policja.gov.pl/knt/aktualnosci/aktualnosci/42511,BRAWO-NIE-DALA-SIE-OSZUKAC-I-DO-REKLAMOWKI-ZAMIAST-PIENIEDZY-WLOZYLAPOCIETE-GAZE.html


Tymczasem przestrzegamy!
•    Przez telefon każdy może być córką, wnuczką i policjantem.
•    Zachowaj czujność i nie przekazuj pieniędzy osobom obcym.
•    Jeżeli odebrałeś telefon od osoby podającej się za policjanta nie działaj pochopnie. Skontaktuj się z rodziną.
•    Pamiętaj, że Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy oraz nie wysyła po gotówkę kurierów.

 

Źródło: KPP Nowy Targ