Hindusi zatrzymani w Krakowie w ramach akcji RAILPOL.

Hindusi zatrzymani w Krakowie w ramach akcji RAILPOL.

2024-01-29 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Krakowie wraz z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz Policji przeprowadzili w ubiegłym tygodniu działania w zakresie akcji „Aktywna Tarcza” RAILPOL.

 

Zaangażowanie funkcjonariuszy krakowskiej Placówki SG w akcję polegającą na kontroli pasażerów przemieszczających się pociągami, ukierunkowane było w szczególności na przeciwdziałanie nielegalnej migracji.W wyniku działań zatrzymano 2 obywateli Indii, którzy przyjechali do Polski rzekomo celem podjęcia pracy. Ustalono, że cudzoziemcy wjechali na terytorium państw Schengen przez Francję i Niemcy na tamtejszych, nieważnych wizach.

 

Mężczyźni twierdzili, że nie wiedzieli, iż są w Polsce nielegalnie. Do dnia kontroli nie podjęli żadnych kroków w celu legalizacji pobytu na terytorium RP, ani nie uzyskali żadnych dokumentów uprawniających ich do legalnego pobytu w Polsce.

 

W związku z powyższym pobyt Hindusów na terytorium RP uznano za nielegalny. Komendant PSG w Krakowie wydał wobec cudzoziemców decyzje o zobowiązaniu ich do powrotu w terminie 30 dni, orzekając jednocześnie o zakazie ponownego wjazdu na terytorium RP i Strefy Schengen przez okres 6 miesięcy

 

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej