Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski.

Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski.

2024-01-25 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

W krakowskiej TAURON Arenie odbyło się dziś pierwsze w nowym roku spotkanie w ramach Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski. Rozmawiano o sprawach dotyczących bieżącego funkcjonowania samorządów, w tym m.in. o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa (tzw. SIM-ach), nowej perspektywie finansowej Funduszy Europejskich dla Małopolski czy finansowaniu działań ekodoradców i straży miejskich/gminnych.

 

W spotkaniu z małopolskimi samorządowcami wziął udział wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar wraz ze swoim pełnomocnikiem ds. współpracy z jednostkami samorządu terytorialnego Maciejem Ostrowskim. Obecna była szeroka reprezentacja małopolskich samorządowców z marszałkiem województwa małopolskiego Witoldem Kozłowskim na czele.

 

– Nowy rok niesie ze sobą nowe możliwości. Spotkania takie jak dzisiejsze Forum to doskonała przestrzeń do wymiany doświadczeń i sprawdzonych rozwiązań. Dzięki dialogowi i wielopoziomowej współpracy możemy stworzyć mieszkańcom Małopolski lepsze warunki do życia. Dziękuję wszystkim Państwu samorządowcom za wykonywaną codziennie pracę i podejmowanie nierzadko trudnych wyzwań. Deklaruję, że będę wspierał małopolskie samorządy oraz łączył rząd i samorząd – mówi wojewoda małopolski Krzysztof Jan Klęczar.

 

Forum Wójtów, Burmistrzów i Prezydentów Małopolski działa przy Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej od 2000 roku. Członkami – założycielami Forum było 98 wójtów i burmistrzów z gmin województwa małopolskiego. Zgodnie ze statutem głównym celem działania Forum jest prezentowanie opinii członków Forum w sprawach dotyczących doskonalenia poziomu i sprawności funkcjonowania samorządu terytorialnego.

 

Więcej o FWBiP: https://mistia.org.pl/fora/forum-wojtow-burmistrzow-i-prezydentow-malopolski/opis-forum-1

 

Źródło: Małopolski Urząd Wojewódzki