Mieszkańcy miejscowości Kojszówka walczą o poprawę bezpieczeństwa. Możliwa blokada drogi!

Mieszkańcy miejscowości Kojszówka walczą o poprawę bezpieczeństwa. Możliwa blokada drogi!

2024-01-21 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

W związku z coraz większym natężeniem ruchu na drodze DK28 w miejscowości Kojszówka, (powiat suski) mieszkańcy zdecydowali się podjąć walkę o budowę chodnika, oświetlenia przejścia dla pieszych oraz postawienie elektronicznych radarowych wyświetlaczy prędkości.

 

W tej sprawie kierują się przede wszystkim obawą o bezpieczeństwo mieszkańców, a także dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej.

 

W petycji, którą napisali do Burmistrza Makowa Podhalańskiego w celu wsparcia inicjatywy oraz do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad można m.in. przeczytać, że „nastąpił wzrost w ruchu samochodów ciężarowych, TIR-ów oraz samochodów z drzewem do licznych okolicznych zakładów. To wszystko sprawia, że uczestnicy ruchu są narażeni na utratę zdrowia i życia”.

 

Mieszkańcy liczą na szybkie podjęcie działań przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, ale jednocześnie podkreślają, że w przypadku braku reakcji na prośbę, zmuszeni będą podjąć bardziej stanowcze działania, polegające na protestach obywatelskich blokujących ruch drogowy na DK28.

 

Petycję obywatelską można przeczytać (ew. podpisać) tutaj.

 

źródło: (kliknij logo) –