Policjanci zabezpieczyli „lewe” papierosy i tytoń na terenie Wadowic.

Policjanci zabezpieczyli „lewe” papierosy i tytoń na terenie Wadowic.

2024-01-18 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Wadowiccy policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy i tytoń. Wartość nieopłaconego podatku akcyzowego za te wyroby to kwota około 1650 złotych. Do sprawy zatrzymana została kobieta, która odpowie za nielegalny proceder.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że w jednym z lokali handlowych na terenie miasta, mogą być sprzedawane nielegalne wyroby tytoniowe.
Kilka dni temu, kryminalni pojechali pod wytypowany adres, gdzie w toku przeszukania znaleźli i zabezpieczyli 49 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz krajankę tytoniową. Uszczuplenie Skarbu Państwa spowodowane nielegalnym procederem w tym przypadku zostało oszacowane na około 1650 złotych.

 

Zebrany w sprawie materiał dowodowy zostanie przekazany do Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego. Mieszkance powiatu wadowickiego za posiadanie i oferowanie do sprzedaży nielegalnych wyrobów, w świetle przepisów kodeksu karno-skarbowego, grozić może nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

 

Źródło: KPP Wadowice