Wyjątkowy świąteczno-charytatywny koncert w Myślenicach!

Wyjątkowy świąteczno-charytatywny koncert w Myślenicach!

2024-01-15 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Fundacja Akuratna, organizator festiwalu „SMYK FEST” zaprasza na wyjątkowy koncert charytatywny „Hej Kolęda, Kolęda”, podczas którego w tym roku będziemy zbierać dalsze środki na leczenie podopiecznego fundacji – Frania Foremnego z Głogoczowa. Organizację imprezy wspiera Miasto i Gmina Myślenice!

 

Podczas koncertu, w dniu 20 stycznia 2024 r. wystąpią: Kapela Wstonzecki, Gosia Hodurek oraz grupa kolędnicza wolontariuszy Fundacji Akuratna. Wydarzenie odbędzie się w „Piwnicy pod Lwem” w Myślenicach (ul. Rynek 23) w dniu 20 stycznia 2024 r. o godz. 17:00.

 

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wcześniej zarezerwować bezpłatne wejściówki telefonicznie (w godz. 10:00 – 18:00) pod nr tel.: 536 745 000.

 

Podczas koncertu odbędzie się kwesta, z której 100% zebranych środków zostanie przeznaczona na cel dalszego kosztownego leczenia Frania.

 

W sierpniu 2022 roku u Frania Foremnego zdiagnozowano neuroblastome – złośliwy nowotwór układu nerwowego, który charakteryzuje się bardzo agresywnym przebiegiem. Nowotwór miał przerzuty do kości miednicy i kości udowej, a także guzki w płucach. Klinika w Barcelonie podjęła się leczenia Frania, w 2023 roku był tam operowany i został poddany specjalistycznej terapii (wlewy), która była niezbędną, by uratować jego życie. Po bardzo wyczerpującym leczeniu, ale i szczęśliwej remisji Franio na krótki czas wrócił do szkoły, wydawało się, że wszystko jest na dobrej drodze, żeby mógł prowadzić radosne życie siedmiolatka, jednak rak wrócił. Niestety w badaniach pojawiły się komórki rakowe. Dziś Franek znów przebywa w klinice w Barcelonie, gdzie lekarze zlecili dodatkowe badania, by mieć jak najwięcej szczegółowych informacji i wdrożyć odpowiednie leczenie. Franek się nie poddaje. My również nie możemy!

 

Już dziś wpłać dobrowolną darowiznę za pośrednictwem: www.pomagam.pl/ratujmyfranka

 

źródło: URZĄD MIASTA I GMINY W MYŚLENICACH.