Seryjni złodzieje rowerów w rękach krakowskich policjantów.

Seryjni złodzieje rowerów w rękach krakowskich policjantów.

2024-01-13 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

W poniedziałek policjanci z komisariatu przy ul. Szerokiej zatrzymali mężczyznę, który w pierwszej połowie grudnia ub.r. w centrum miasta kilkukrotnie dokonał kradzieży rowerów. Dwa dni później policjanci zatrzymali jego wspólnika. Teraz obaj za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.

 

8 stycznia br. kryminalni z Komisariatu Policji I w Krakowie udali się w rejon krakowskiego Rynku, gdzie według uzyskanych informacji widywany miał być mężczyzna odpowiedzialny za szereg kradzieży rowerów, do których doszło w pierwszej połowie grudnia ub.r. w okolicach Starego Miasta. W trakcie sprawdzania rejonu policjanci zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Został on natychmiast wylegitymowany oraz poinformowany o powodzie policyjnej interwencji.

 

W związku z tym mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do pobliskiego komisariatu. Dwa dni później policjanci na terenie jednego z krakowskich centrów handlowych zatrzymali jego młodszego wspólnika. Według ustaleń śledczych na początku grudnia ub.r. mężczyźni w centrum miasta wspólnie mieli dokonać 3 kradzieży jednośladów. Co więcej, straszy z nich pokusił się o dodatkowy łup i już samemu 15 grudnia 2023 roku dokonał kolejnej kradzieży jednośladu. W trakcie przesłuchania zatrzymani przyznali się do kradzieży rowerów.

 

Właściciele jednośladów wycenili straty na łączną sumę ponad siedmiu i pół tysiąca złotych. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto wobec starszego mężczyzny prokuratura zastosowała policyjny dozór.

 

Źródło: KMP Kraków