Próbował sprzedać samochód ukradziony w Szwecji.

Próbował sprzedać samochód ukradziony w Szwecji.

2024-01-13 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Policjanci krakowskiej samochodówki zatrzymali 62-letniego mężczyznę, który za pośrednictwem portalu internetowego wystawił ogłoszenie sprzedaży samochodu marki Mercedes. Jak się okazało, pojazd ten jakiś czas temu został skradziony na terenie Szwecji. Zatrzymany usłyszał zarzut paserstwa znacznej wartości, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

6 stycznia br. roku policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie otrzymali informację, że na jednym z portali internetowych oferowany jest do sprzedaży samochód marki Mercedes Class S AMG o wartości ponad 200 000 złotych, który został skradziony na terenie Szwecji. W toku podjętych czynności funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową Komendy Miejskiej Policji  w Krakowie ustalili, a następnie w rejonie Nowej Huty zatrzymali 62-letniego mężczyznę, który  oferował do sprzedaży skradziony samochód. W trakcie przeszukania miejsca zamieszkania 62-latka kryminalni znaleźli i zabezpieczyli kluczyki od tego pojazdu oraz pieniądze w kwocie 1000 euro. W toku dalszych czynności podjętych przez funkcjonariuszy, na jednej z krakowskich ulic w Podgórzu policjanci ujawnili Mercedesa, którego mężczyzna wystawił na aukcji. W związku z tym pojazd został zabezpieczony, natomiast zatrzymany usłyszał zarzut paserstwa znacznej wartości, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa dla Krakowa Podgórze zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz poręczenia majątkowego.

 

Źródło: KMP Kraków