Tatrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności poważnego wypadku 22-latki na skuterze śnieżnym.

Tatrzańscy policjanci wyjaśniają okoliczności poważnego wypadku 22-latki na skuterze śnieżnym.

2024-01-06 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Do wypadku doszło 2 stycznia na wzgórzu Bachledzki Wierch w Zakopanem. Młoda kobieta jadąc na skuterze śnieżnym bez kasku nie opanowała maszyny i uderzyła w drzewo. Wypadek spowodował u niej ciężkie obrażenia ciała. Poszkodowana została zabrana śmigłowcem do nowotarskiego szpitala. Lekarze walczą o jej życie.

We wtorek tj. 2 stycznia 2024 roku tatrzańscy policjanci zostali powiadomieni o poważnym wypadku w terenie leśnym na obrzeżach Zakopanego. Ze zgłoszenia wynikało, że na wzgórzu Bachledzki Wierch młoda kobieta, jadąc na skuterze śnieżnym uderzyła w drzewo doznając poważnych obrażeń ciała. W trudno dostępny teren przyjechały służby ratownicze i policjanci. Strażacy udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy. Kobieta w stanie nieprzytomnym  została przetransportowana na pokładzie śmigłowca TOPR  do Szpitala Powiatowego w Nowym Targu, gdzie lekarze walczą o jej życie. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny miejsca wypadku, a skuter śnieżny został zabezpieczony do dalszych badań przez biegłych. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wypadku wynika, że grupa sześciu osób wypożyczyła skutery w pobliskiej wypożyczalni. Niestety żadna z osób nie posiadała kasku, a jak ustalili policjanci, dla niektórych z nich była to pierwsza jazda na skuterze śnieżnym. Do wypadku najprawdopodobniej doszło, gdy 22-latka wjechała na muldę, nie opanowała skutera, a poprzez utratę równowagi wcisnęła gaz i przyspieszając uderzyła z impetem w drzewo. Poszkodowana w chwili zderzenia była trzeźwa. Obecnie policjanci pod nadzorem prokuratury prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

 

Apelujemy o ostrożność:

Jazda na skuterze śnieżnym wymaga odpowiedniego przygotowania i przeszkolenia przed rozpoczęciem jazdy. Pozostaje to w gestii przewodnika i obsługi wypożyczalni. Ponadto regulaminy wypożyczalni przewidują, że każdy użytkownik skutera śnieżnego powinien mieć założony na głowę kask ochronny. Jazda na skuterach śnieżnych jest dozwolona tylko w wyznaczonych miejscach i zabrania się jazdy nimi po drogach publicznych.

 

Źródło: KPP Zakopane