Dobiega końca rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce.

Dobiega końca rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 3 w Wieliczce.

2024-01-06 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Dobiegają końca prace budowlane budowlane w zakresie inwestycji pn. Rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieliczce oraz instalacji wewnętrznych elektrycznych i sanitarnych wraz z rozbudową i przebudową kolidujących z inwestycją instalacji zewnętrznych i przyłączy oraz zagospodarowaniem i ukształtowaniem terenu na działce nr 569 obr.1 w Wieliczce.

Głównym celem inwestycji jest:

  • rozbudowa budynku szkoły podstawowej nr 3 w Wieliczce, która polega na dobudowie do głównego budynku od strony wejściowej frontowej, północnej segmentu dydaktycznego o wysokości 3-ch kondygnacji nadziemnych wraz z piwnicami. Projektowana rozbudowa pozwoli na uzyskanie 8 pomieszczeń dydaktycznych na trzech kondygnacjach w poziomie piwnicy dodatkowej powierzchni szatni, holu wejściowego, pomieszczeń sanitarnych w tym toalet dla niepełnosprawnych,
  • budowa windy wewnętrznej w budynku szkoły dla osób niepełnosprawnych,
  • modernizacja parkingu dla samochodów osobowych,
  • przebudowa kolidujących z inwestycją instalacji zewnętrznych oraz przyłączy.

 

Przypomnijmy, że w latach 2016-2017 wybudowaliśmy kompleks sportowy (sala gimnastyczna, boisko wielofunkcyjne) przy Szkole Podstawowej nr 3. Całkowite nakłady finansowe wyniosły blisko 3 mln zł. Projekt obejmował rozbiórkę małej, niewymiarowej sali gimnastycznej przy szkole, która nie spełniała wymagań technicznych oraz budowę nowej sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym. Ponadto w ramach zadania zbudowano boisko wielofunkcyjne o wymiarach 20 m x 40 m o nawierzchni poliuretanowej wraz z wyposażeniem. Obecnie realizujemy kolejną inwestycję związaną z poprawą infrastruktury przy Szkole Podstawowej nr 3. – podkreśla Artur Kozioł Burmistrz Miasta i Gminy Wieliczka.

 

Źródło: UM Wieliczka