Nie ma przyzwolenia na wandalizm!

Nie ma przyzwolenia na wandalizm!

2024-01-04 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Przeprowadzane przez samorząd miasta remonty i modernizacje obiektów użyteczności publicznej oraz infrastruktury miejskiej mają na celu utrzymanie ich w bardzo dobrym stanie technicznym, a także poprawę ich estetyki. Bulwersuje, że nadal nie wszyscy potrafią uszanować wspólne dobro, co jest skandaliczne i będzie piętnowane.

Od wielu lat przy drogach wjazdowych do Suchej Beskidzkiej zlokalizowane są stylowe witacze, informujące turystów i gości jakie miasto odwiedzają oraz z jakimi innymi miastami posiada ono zawarte umowy partnerskie. Niestety, w nocy z 3 na 4 stycznia 2024 nieustaleni na razie sprawcy dokonali uszkodzenia witacza na ul. Makowskiej, czyli na wjeździe do Suchej Beskidzkiej od strony Makowa Podhalańskiego.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery umieszczone na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, inspektoratu Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a także jednej z prywatnych firm. Dlatego sprawcy tego aktu wandalizmu nie mogą czuć się bezkarni. Sztuką jest umieć przyznać się do popełnionych błędów i naprawić wyrządzone w ich skutek szkody. Jeżeli zatem do poniedziałku 8 stycznia do godz. 13.00 sami zgłoszą się do siedziby Straży Miejskiej w Suchej Beskidzkiej (ul. Mickiewicza 19), to mogą liczyć na łagodniejsze potraktowanie i uniknięcie sprawy karnej.

 

 

Źródło/foto: UM Sucha Beskidzka.