Możesz pomóc szpitalowi.

Możesz pomóc szpitalowi.

2024-01-03 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Szpital Miejski w Rabce-Zdroju od kilkunastu lat spełnia ważną rolę w zapewnianiu opieki zdrowotnej społeczności naszej społeczności. Obecnie trwa generalny remont. Aby prace przebiegły pomyślnie, potrzebne jest każdego rodzaju wsparcie, również finansowe. We współpracy z FUNDACJĄ ROZWOJU REGIONU RABKA, która posiada wieloletnie doświadczenie we wspieraniu lokalnych inicjatyw, prowadzona jest zbiórka na rzecz remontu budynków szpitala. Jeżeli chcecie Państwo wesprzeć szpital, zapraszamy do wpłat. Przebudowa i remont budynku głównego Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju to największa inwestycja ostatnich kilkudziesięciu lat. Szpital Miejski to ważny punkt na mapie naszej gminy. To zapewnienie bezpieczeństwa medycznego dla kilkunastu tysięcy naszych mieszkańców. To także miejsca pracy dla ponad 250 osób. Od wielu lat słyszeliśmy o trudnej sytuacji Szpitala i jego nieustannym ratowaniu. Wielu mieszkańców w tym uczestniczyło i jak mogło wspierało ten Szpital. Jednak efekty tych działań były niewidoczne. Po zmianach Szpital nie tylko odzyskał płynność finansową, ale również rozpoczął konieczne remonty i przebudowy. Te zmiany są widoczne gołym okiem. Z powodu stanu technicznego budynku, rozbiórki są nawet większe niż pierwotnie planowano. Ma to też swoje dobre strony. Powstanie prawie od podstaw nowoczesny budynek z zachowaną bryłą i kubaturą poprzedniego budynku. Komfort pacjentów i pracowników poprawi się w sposób niewyobrażalny. Jesteśmy na początku tej trudnej i skomplikowanej drogi. Prosimy wszystkich o wsparcie w każdej postaci. Od finansowego po dobre słowo i wsparcie duchowe. Szpital to nie tylko budynek, to także ludzie, którzy muszą widzieć sens swojej pracy. Jesteśmy gotowi na dyskusje, merytoryczne podpowiedzi czy merytoryczną krytykę, która ma na celu poprawę jakichś niedogodności. Na wszystkie działania, które czemuś służą. Dobra atmosfera wokół Szpitala to paliwo do dalszego działania, żeby ten trudny dla wszystkich czas skończyć jak najszybciej i w nowym budynku kontynuować działalność, a także rozwijać nowe specjalności i zabiegi. To obowiązek Burmistrza, Radnych, Zarządu i Pracowników Szpitala. Każdy powinien o tym pamiętać i o to prosimy.

„Szpital Miejski w Rabce-Zdroju” sp. z o.o. od kilkunastu lat spełnia ważną rolę w zapewnianiu opieki zdrowotnej społeczności naszej społeczności. Jednak funkcjonowanie w przedwojennym, nieremontowanym budynku stawało się coraz bardziej niebezpieczne. Budynek nie spełniał wymogów przeciwpożarowych i standardów bezpiecznej obsługi pacjenta. Dlatego decyzja Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o natychmiastowym opuszczeniu budynku nie była wielkim zaskoczeniem i stała się bezpośrednim powodem przeniesienia działalności leczniczej do nowych lokalizacji. Głównym celem rozpoczętej przebudowy budynku głównego jest stworzenie środowiska, które sprzyja szybkiemu powrotowi do zdrowia naszych pacjentów oraz zapewnienie naszym pracownikom odpowiednich warunków do bezpiecznej i efektywnej pracy. Naszym priorytetem jest przygotowanie nowoczesnych i komfortowych sal chorych i sal operacyjnych na miarę XXI wieku, w których doświadczony personel medyczny będzie wykonywał kompleksowe zabiegi chirurgiczne. Środki finansowe potrzebne na przebudowę, remont i termomodernizację Szpitala to ok. 35 mln zł. Finansowanie będzie pochodzić ze środków Funduszu Inicjatyw Lokalnych (2 mln zł), rezerwy premiera (10 mln zł, w tym już przyznane 3 mln zł na tegoroczne wydatki), środków Gminy Rabka- Zdrój (3 mln zł), dotacji z NFOŚiGW (8,3 mln zł), zaprzyjaźnionych firm (1 mln zł), funduszu dostępności BGK (2 mln zł), środków własnych szpitala (3 mln zł). Brakujących ok. 6 mln zł będziemy szukać w innych dostępnych funduszach zewnętrznych lub bankowym kredycie inwestycyjnym.

Wiemy, jak ważny jest Szpital dla mieszkańców Rabki-Zdroju i miejscowości okolicznych powiatów, dlatego wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o wsparcie – RAZEM WYREMONTUJMY NASZ SZPITAL! We współpracy z FUNDACJĄ ROZWOJU REGIONU RABKA, która posiada wieloletnie doświadczenie we wspieraniu lokalnych inicjatyw, prowadzimy zbiórkę na rzecz remontu budynków Szpitala. Jeżeli chcecie Państwo wesprzeć Szpital, zapraszamy do wpłat na rachunek bankowy prowadzony przez PKO Bank Polski SA: 58 1020 3466 0000 9102 0189 5218, tytułem przelewu „SZPITAL W RABCE- ZDROJU”.

Zachęcamy również do przekazania 1,5% podatku na Szpital: KRS 0000 215 720, cel szczegółowy: SZPITAL W RABCE-ZDROJU.

Każda wpłacona suma, przyczyni się do osiągnięcia celu, każdy darczyńca zostanie wpisany na listę darczyńców Szpitala oraz otrzyma pamiątkowy certyfikat. Wybitnie hojni darczyńcy otrzymają specjalne statuetki (szczegółowe informacje dostępne w Regulaminie dostępnym na stronie internetowej Szpitala). Z góry dziękujemy za Państwa przychylność i wsparcie.

Witold Latusek                          Leszek Świder

Prezes Zarządu                   Burmistrz Rabki-Zdroju

Źródło: UM Rabka Zdrój