Orszak Trzech Króli w Kalwarii Zebrzydowskiej – zapraszamy do udziału w historycznym wydarzeniu!

Orszak Trzech Króli w Kalwarii Zebrzydowskiej – zapraszamy do udziału w historycznym wydarzeniu!

2024-01-02 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

W 2024 roku mieszkańcy Kalwarii Zebrzydowskiej będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, które wpisze się w historię miasta – po raz pierwszy ulicami naszej urokliwej miejscowości przejdzie Orszak Trzech Króli! Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w tej niezwykłej manifestacji wiary i tradycji.

Zainicjowana przez Centrum Kultury, Sportu i Turystyki, Gminę Kalwaria Zebrzydowska, Parafię Św. Józefa oraz zespoły działające przy Centrum Kultury, inicjatywa spotka się z entuzjastycznym przyjęciem lokalnej społeczności. Wydarzenie odbędzie się 6 stycznia 2024 roku, rozpoczynając się uroczystą Mszą Świętą w kościele parafialnym o godzinie 12:30.

Po Mszy uczestnicy Orszaku, przybrani w barwne stroje nawiązujące do postaci z szopki, wyruszą ulicami miasta, śpiewając najpiękniejsze pieśni związane z Bożym Narodzeniem. Orszak zasłynie hasłem przewodnim „W jasełkach leży!”, nawiązującym do najważniejszego przesłania tego świątecznego czasu.

Barwny korowód dotrze na Rynek, gdzie wszyscy uczestnicy będą mieli okazję do wspólnego kolędowania. Organizatorzy przygotowali również poczęstunek dla mieszkańców, dzięki czemu atmosfera tego dnia będzie jeszcze bardziej rodzinna i serdeczna.

Nie zabraknie również emocji, gdyż w trakcie wydarzenia odbędzie się konkurs na najciekawszy i najbardziej kreatywny strój. To doskonała okazja dla mieszkańców, aby zaprezentować swoje umiejętności krawieckie i wyczucie stylu, a jednocześnie zdobyć uznanie publiczności.

Ponadto wieczorem, o godz. 18:00 w sali widowiskowej CKSiT odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek. Wystąpią: Jacek Wójcicki, Anna Sokołowska-Alabrudzińska, Łukasz Lech, Dariusz Kordek, Maciej Nieć. Bezpłatne wejściówki do odbioru w Starym Kinie. 1 os. może odebrać max. 2 bilety.

Orszak Trzech Króli w Kalwarii Zebrzydowskiej to nie tylko wydarzenie religijne, ale także okazja do zacieśnienia więzi społecznych i wspólnego świętowania. Warto wziąć udział w tej unikalnej inicjatywie, która na stałe wpisze się w kalendarz kulturalny miasta. Serdecznie zapraszamy do udziału i wspólnego dzielenia się radością z okazji tego wyjątkowego orszaku!

źródło: Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Kalwarii Zebrzydowskiej.