Podróżujący do Włoch mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu.

Podróżujący do Włoch mężczyźni znajdowali się pod wpływem alkoholu.

2024-01-01 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Miechowie interweniowali na trasie S7 w związku ze zgłoszeniem, iż kierujący pojazdem marki Audi jedzie z włączonymi światłami awaryjnymi, jak również nieustannie zajeżdża innym pojazdom drogę. Kierujący podróżował wraz ze swoim kolegą, obaj znajdowali się pod wpływem alkoholu. Ponadto 41-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, uszkodził radiowóz, a także posiadał przy sobie środki odurzające.

 

25.12 br. na stanowisko Dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Miechowie wpłynęło zgłoszenie, iż na trasie S7  w kierunku Krakowa porusza się pojazd marki Audi, jadący z włączonymi światłami awaryjnymi oraz zajeżdżający innym pojazdom drogę. Kierujący pojazdem marki Audi został zatrzymany do kontroli drogowej przy zjeździe z drogi S7 w miejscowości Bukowska Wola.  Policjanci zachowując środki ostrożności podjęli próbę legitymowania wtedy kierujący ruszył gwałtownie w kierunku radiowozu i uszkodził prawą jego stronę, po czym zatrzymał się.

 

Policjanci zatrzymali kierującego i po przebadaniu 41-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu okazało się, iż znajduje się w stanie nietrzeźwości. Policjanci dokonali sprawdzenia pojazdu i jego wnętrza  oraz podręcznych rzeczy kierującego , ujawniając woreczek ze sproszkowaną, białą substancją.  Ze wstępnego badania wynika, że jest to metamfetamina. Od kierującego pojazdem została pobrana również krew, która zostanie skierowana do badań pod kątem obecności substancji odurzających w organizmie. W pojeździe marki Audi znajdował się również 39-latek, który zachowywał się agresywnie. Pasażer znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu, z uwagi na stan został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych do momentu wytrzeźwienia. Po wytrzeźwieniu, w trakcie przesłuchania 39-letni mężczyzna przyznał, że niewiele pamięta z dnia poprzedniego, jednak wraz z kierującym mieli udać się do Włoch,  pomimo ustawionego GPS’u zaczęli błądzić.

 

Kierujący pojazdem marki Audi usłyszał już zarzuty dotyczące zniszczenia cudzej rzeczy, prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz posiadania substancji odurzających. Miechowscy policjanci na poczet przyszłej kary dokonali tymczasowego zajęcia mienia ruchomego należącego do 41-latka.

 

Nigdy nie wsiadaj za kierownicę samochodu, nawet po niewielkiej ilości alkoholu! Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i innych na drodze!

 

Źródło: KPP Miechów