Pijany i bez uprawnień spowodował kolizję na drodze krajowej.

Pijany i bez uprawnień spowodował kolizję na drodze krajowej.

2023-12-29 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Do zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierowcy doszło w środę na drodze krajowej numer 94 w Siedlcu, w powiecie bocheńskim.  Zderzyły się tam 2 poruszające się w tym samym kierunku samochody. Jednym z pojazdów był osobowy seat, którym kierował 43-latek z gminy Łapanów. Mężczyzna był pijany i nie miał uprawnień do kierowania pojazdami.

 

W środę (27 grudnia br.), tuż przed godziną 18 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni zostali skierowani do Siedlca. Według uzyskanych informacji na drodze krajowej numer 94 w tej miejscowości doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze potwierdzili tę informację i ustalili przebieg zdarzenia. Według ich ustaleń kierujący seatem nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w poprzedzającego go opla. Policjanci wylegitymowali uczestników tej kolizji i wykonali badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

U kierującego seatem 43-latka z gminy Łapanów badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna kierował pojazdem mimo stanu nietrzeźwości i…zatrzymanego wcześniej prawa jazdy co potwierdziło sprawdzenie w policyjnej bazie danych.

 

Kierujący oplem 29-letni mieszkaniec powiatu limanowskiego był trzeźwy.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 43-letniemu mieszkańcowi gminy Łapanów grozi teraz kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat oraz grzywna.

 

Mężczyzna odpowie również za kierowanie bez uprawnień i spowodowanie zdarzenia drogowego.

 

Źródło: KPP Bochnia

Foto: Pixabay