Chciał ukraść sąsiadowi tira, ale miał trudności z odpaleniem silnika.

Chciał ukraść sąsiadowi tira, ale miał trudności z odpaleniem silnika.

2023-12-29 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Policjanci z Krzeszowic zatrzymali złodzieja, który chciał ukraść ciągnik z naczepą z terenu prywatnej posesji w powiecie krakowskim. Podejrzany usłyszał zarzut. Za to przestępstwo grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

27 grudnia br. w godzinach porannych oficer dyżurny Komisariatu Policji w Krzeszowicach otrzymał zgłoszenie o usiłowaniu kradzieży ciągnika z naczepą, zaparkowanego na terenie prywatnej posesji w powiecie krakowskim. Na miejsce został wysłany patrol i grupa dochodzeniowo — śledcza. Okazało się,  że do kradzieży nie doszło, bo złodziej miał trudności z uruchomieniem pojazdu. Policjanci ustalili, że sprawca dostał się do wnętrza kabiny, gdzie znalazł kluczyk do odbezpieczania korka wlewu i próbował odpalić nim silnik. Kluczyk jednak uległ złamaniu wewnątrz stacyjki. Dodatkowo złodziej pozostawił w pojeździe pustą butelkę i puszkę po piwie, a także niedopałek papierosa. Na miejscu śledczy wykonali oględziny, zabezpieczając kilka śladów.

Szybko wyszło na jaw, kto jest sprawcą. Okazał się nim 29-letni sąsiad pokrzywdzonego, który w przeszłości dwukrotnie dokonał kradzieży jego pojazdów.

Jeszcze tego samego dnia został on przez policjantów zatrzymany. Kolejno, 29-latek usłyszał w komisariacie zarzut usiłowania kradzieży. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Źródło: KPP Kraków