100 lat Pani Anny!

100 lat Pani Anny!

2023-12-27 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Tegoroczne święta były dla Pani Anny Boczoń z Gorlic wyjątkowe – 25 grudnia obchodziła swoje 100 urodziny!

 

 

Z tej okazji, życzenia wszelkiej pomyślności, wielu lat życia w dobrym zdrowiu i radości oraz list gratulacyjny Wojewody Małopolskiego, przekazali dziś Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla, Przewodniczący Rady Miasta Gorlice Robert Ryndak oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego i Spraw Obywatelskich Urzędu Miejskiego w Gorlicach Małgorzata Tenerowicz.

 

 

Anna Boczoń z domu Tumidajewicz urodziła się 25.12.1923 roku w Gorlicach. Jeszcze przed wojną, ukończyła 7 klas szkoły podstawowej nr 2 w Gorlicach w klasie żeńskiej. Jako nastoletnia dziewczyna straciła oboje rodziców. W okresie wojny dwa lata pracowała w szpitalu gorlickim pod wojskowym nadzorem niemieckim.

 

W 1947 roku poślubiła Piotra Boczonia. Urodziła i wychowała pięcioro dzieci, doczekała się sześciorga wnuków, dziewięciorga prawnuków i jednego praprawnuka.

 

Po podjęciu pracy zarobkowej przepracowała 20 lat jako pracownik terenów zielonych w parku miejskim i na osiedlach gorlickiej spółdzielni mieszkaniowej. Prowadziła też wraz z mężem małe gospodarstwo rolne. Przez 12 lat była ławnikiem sądowym Sądu Rejonowego w Gorlicach.

Receptą na długowieczność, według Pani Anny, jest „ciężka praca, pogoda ducha, dobry apetyt, lampka koniaku, a co najważniejsze przychylność Pana z Niebiosów”.

 

Wspomnień Pani Anny można wysłuchać w jednym z wywiadów w ramach cyklu „Żywa Historia Gorlic”. W rozmowie opowiada m.in. o rodzinnych wspomnieniach dotyczących Bitwy pod Gorlicami.

 

Źródło: UM Gorlice