32-letni dealer narkotyków zatrzymany

32-letni dealer narkotyków zatrzymany

2023-12-22 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali 32-letniego mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W wyniku przeszukania jego mieszkania oraz samochodu zabezpieczono ponad 11 kilogramów środków odurzających i substancji psychotropowych. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Miejskiej Policji w Krakowie 29 listopada br. udali się więc w rejon Czyżyn, gdzie według ich ustaleń mogła przebywać osoba posiadająca nielegalne substancje. W pewnym momencie kryminalni zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi osoby będącej w ich zainteresowaniu, która wchodziła do samochodu. Wtedy też policjanci podjęli interwencję i wylegitymowali mężczyznę. 32-latek na widok funkcjonariuszy był poddenerwowany i nie ukrywał zaskoczenia z zaistniałej sytuacji. W trakcie wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli przy nim pudełko plastikowe z zawartością suszu roślinnego o wadze 5,5 grama pochodzące prawdopodobnie ze sprzedaży narkotyków.

Przeszukanie jego mieszkania oraz samochodu doprowadziło natomiast do zabezpieczenia ponad 9 kilogramów ziela konopi, 1,5 kilograma klefedronu, 32 gramy amfetaminy oraz 22 gramy ecstasy. W związku z zaistniałą sytuacją 32-latek został zatrzymany a następnie osadzony w policyjnym areszcie. Ujawnione narkotyki zostały zabezpieczone i przekazane do dalszych analiz laboratoryjnych. 

Zatrzymany 32-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Wobec mężczyzny, początkiem grudnia br. na wniosek Prokuratury Rejonowej Kraków Nowa Huta zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ działał on w warunkach recydywy.

 

źródło: KMP Kraków.