Wspólne kolędowanie w Lgocie.

Wspólne kolędowanie w Lgocie.

2023-12-21 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Blisko 200 mieszkańców wzięło udział w pierwszym świątecznym spotkaniu w Lgocie, zorganizowanym przez sołtysa Rafała Szkarłata i radę sołecką.

Uroczystość  rozpoczęła się oficjalnym przywitaniem gości przez sołtysa Rafała Szkarłata oraz modlitwą przeprowadzoną przez ks. proboszcza Andrzeja Wciślaka. Życzenia złożył zebranym burmistrz Jarosław Okoczuk.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej przedstawiły świąteczny program artystyczny przygotowany przez Małgorzatę Biesiadę i Małgorzatę Kiełtykę. Uczniowie zorganizowali także kiermasz świąteczny i sprzedawały świąteczne stroiki. Zebrane pieniądze przeznaczą na wycieczkę szkolną.

Na spotkanie dotarli także harcerze z Hufca Trzebinia z Betlejemskim Światłem Pokoju, odebranym na Łysej Polanie przez Związek Harcerstwa Polskiego od słowackich skautów. Prezeska OSP w Lgocie Karolina Kulczycka serdecznie podziękowała przedstawicielom ZHP, szczególnie komendantce Annie Więcław-Pilarczyk, za ten piękny dar, pamięć oraz zaangażowanie.

W dalszej części spotkania mieszkańcy kolędowali przy akompaniamencie Pana Stanisława Kasprzyka i spędzili mile czas przy wspólnych rozmowach.

Foto: ARCHIWUM SOŁECTWA LGOTA

źródło: UM w Trzebini.