Z maczetami, pistoletem i gazem… na spotkanie z kolegami.

Z maczetami, pistoletem i gazem… na spotkanie z kolegami.

2023-12-20 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Zakłócanie ciszy i spokoju zgłosili mieszkańcy jednego z bokowisk w Tarnowie. Policjanci zatrzymali trzy osoby, które przez nich zostały rozpoznane, jako pseudokibice jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich. Zabezpieczono przy nich maczety, broń gazową oraz spore butle z gazem pieprzowym.

W zeszłym tygodniu dyżurny tarnowskiej komendy około godziny 20 otrzymał zgłoszenie o młodzieży głośno zachowującej się i spożywającej alkohol przy wiacie śmietnikowej na jednym z tarnowskich osiedli. Na miejsce skierowano patrol mundurowy z komisariatu Policji przy ul. Narutowicza oraz niemundurowy z komendy miejskiej. Na widok patrolu młodzi ludzie rozpierzchli się, a po krótkim pościgu zostało zatrzymanych trzy osoby. Okazało się, że są to mieszkańcy Tarnowa, pseudokibice jednej z tarnowskich drużyn piłkarskich. Policjanci odnaleźli przy nich maczety o długości od 30-60 cm, broń gazową i kule gumowe oraz butle z gazem pieprzowym. Zatrzymane osoby zostały przetransportowane do Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, gdzie została sporządzona dokumentacja z zabezpieczenia niebezpiecznych przedmiotów. Zatrzymane osoby to 17 i 18 latkowie, którzy po rozpytaniu zostali zwolnieni, natomiast najmłodszy 15 latek został przekazany pod opiekę ojcu.

Zabezpieczone przedmioty zostaną przekazane do tarnowskiego sądu z wnioskiem o ich przepadek, a policjanci z wydziału prewencji przeprowadzą postępowanie w kierunku naruszenia artykułu 50a kodeksu wykroczeń. Za jego naruszenie grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna nie niższa niż 3000 złotych. Sprawa nieletniego trafi do sądu dla nieletnich.

 

Źródło: KMP Tarnów