Wypadek w gminie Słomniki. Nie żyje 62-latek

Wypadek w gminie Słomniki. Nie żyje 62-latek

2023-12-20 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj (19 grudnia br.) przed godziną 7 w miejscowości Czechy gminy Słomniki. W wyniku najechania pojazdu w barierę ochronną, a następnie w drzewo, 62-letni pasażer wypadł z auta, lądując w rzece. Pomimo podjętej reanimacji mężczyzna zmarł.

Z ustaleń funkcjonariuszy z powiatu krakowskiego wynika, że na drodze wojewódzkiej nr 775 w miejscowości Czechy (gminy Słomniki), 47-letni kierujący peugeotem, na łuku drogi utracił panowanie nad kierowanym pojazdem, w wyniku czego wjechał w barierę ochronną, a następnie w drzewo i wjechał do rzeki, częściowo się zanurzając. Wraz z kierowcą podróżowało dwóch pasażerów 55 i 62-latek. Starszy z nich, w wyniku zdarzenia, wypadł z auta do rzeki.  Mężczyzna został wyciągnięty z wody przez policjanta i strażaka, około 500 metrów od miejsca wypadku. Pomimo reanimacji podjętej przez obecną na miejscu załogę ratownictwa medycznego, nie udało się przywrócić funkcji życiowych 62-latka. Kierujący peugotem oraz młodszy pasażer nie doznali poważniejszych obrażeń ciała i nie wymagali hospitalizacji. Obaj zostali przez policjantów przesłuchani. Na miejscu, oprócz funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, pracowały załogi krakowskiej Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej oraz miejscowej OSP. Na miejscu policjanci z udziałem prokuratora wykonali oględziny miejsca zdarzenia. Okoliczności wypadku zostaną dokładnie zbadane w toku śledztwa prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Miechowie.

 

Panujące warunki atmosferyczne powodują, że na drogach jest wciąż niebezpiecznie, zarówno dla kierujących pojazdami, jak i pieszych. Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. O tej porze roku zmrok zapada bardzo wcześnie, warunki na drogach są znacznie utrudnione. Wolniejsza jazda skraca drogę hamowania pojazdu i często daje więcej czasu na reakcję.

 

 

Źródło: KPP Kraków