Złodziejska para przywłaszczyła plecak z pieniędzmi i kartą płatniczą, którą robili zakupy. Sprawcy w rękach wielickiej Policji.

Złodziejska para przywłaszczyła plecak z pieniędzmi i kartą płatniczą, którą robili zakupy. Sprawcy w rękach wielickiej Policji.

2023-12-14 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Dwoje mieszkańców powiatu wielickiego przywłaszczyło plecak z pieniędzmi, dokumentami oraz kartą płatniczą. Policjanci ustalili, że kartą dokonali kilkakrotnie zakupów. Odpowiedzą za kradzież z włamaniem.

7 grudnia br., do Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce zgłosiła się mieszkanka gminy, która zawiadomiła funkcjonariuszy, że tego dnia, na pętli autobusowej w Brzegach, ktoś przywłaszczył jej plecak, w którym znajdowały się m.in. dokumenty, pieniądze w kwocie 2500 zł, a także karta płatnicza. Wieliccy kryminalni ustalili, że kartą posłużono się w kilku sklepach na terenie Wieliczki. Policjanci ustalili osoby, które posłużyły się kartą i 11 grudnia zatrzymali je w miejscu zamieszkania. To 31- letnia kobieta oraz jej 42-letni partner. Osoby te były znane kryminalnym w związku z dokonanymi wcześniej przez nich innymi przestępstwami.

Funkcjonariusze odzyskali przywłaszczone przedmioty oraz gotówkę w kwocie 2400. 12 grudnia, oboje usłyszeli łącznie po 9 zarzutów. Wspólnie dokonali przestępstwa przywłaszczenia, a następnie czterokrotnie kradzieży z włamaniem a także czterokrotnie usiłowania kradzieży z włamaniem. Za dokonane przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.  

źródło: KPP Wieliczka.