Wigilia u Wojtyłów – przyjdź, częstuj się i pomagaj z nami!

Wigilia u Wojtyłów – przyjdź, częstuj się i pomagaj z nami!

2023-12-14 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Wszyscy mieszkańcy są zaproszeni! Spotkanie przy wigilijnych stołach i wspólne kolędowanie 17 grudnia (niedziela) ma na celu pomoc 12-letniemu Pawłowi zmagającemu się z dystrofią mięśniową.

 

Wigilia u Wojtyłów to otwarte spotkanie skierowane do wszystkich mieszkańców naszej gminy. Odwiedzi nas Święty Mikołaj z worem pełnym słodyczy, będą suto zastawione stoły i przepiękny program artystyczny dla dzieci i dla dorosłych. A to wszystko w charytatywnym celu!

W imprezę zaangażowane są nasze niezastąpione Koła Gospodyń Wiejskich, które przygotowują tradycyjne świąteczne potrawy – żurki, barszczyki, pierogi czy świąteczny bigos oraz niezliczone ilości przepysznych słodkich wypieków. Mieszkańcy są zaproszeni do degustacji, a w zamian wrzucają dobrowolne datki do puszek. Cały dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na wsparcie leczenia Pawła z Wadowic, podopiecznego Fundacji Pomóc Więcej (więcej informacji o Pawle oraz link do zbiórki TUTAJ). Koncert kolęd i pastorałek wykona dla publiczności znany i lubiany w Wadowicach Chór A!niebowystąpi również działający od niedawna Zespół Pieśni i Tańca Wadowice. Wisienką na torcie będzie spektakl teatralny dla dzieci „Dziadek do orzechów w wykonaniu Teatru Blaszany Bębęnek. Po przedstawieniu rozdamy nagrody dla dzieci, które wezmą udział w zabawach i konkursach.

Organizatorem wydarzenia jest Gmina Wadowice – Urząd Miejski w Wadowicach.

Dziękujemy Paniom i Panom z Kół Gospodyń Wiejskich biorących udział w akcji:

Koło Gospodyń i Gospodarzy Wiejskich w Babicy

Koło Gospodyń Wiejskich w Choczni

Koło Gospodyń Wiejskich „Na Dzwonku” w Gorzeniu Dolnym

Koło Gospodyń Wiejskich „Jaroszowianki” w Jaroszowicach

Koło Gospodyń Wiejskich „Zarąbianki” w Kleczy

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Jaroszowice – Zbywaczówka