Uczennice samorządowej „trójki” mistrzyniami Małopolski. (Trzebinia).

Uczennice samorządowej „trójki” mistrzyniami Małopolski. (Trzebinia).

2023-12-12 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

 

Zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini zostały mistrzyniami Małopolski w unihokeju dziewcząt. Znakomicie w finałach wojewódzkich zaprezentowali się również chłopcy z samorządowej „trójki”, zdobywając II miejsce.

Finały wojewódzkie w unihokeju dziewcząt w kategorii Igrzyska Dzieci odbyły się w Nowym Targu. Wzięło w nich udział 8 najlepszych szkół z województwa małopolskiego. Powiat chrzanowski reprezentowała Szkoła Podstawowa nr 3 w Trzebini, która okazała się najlepsza w całym województwie małopolskim.

W fazie grupowej uczennice Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini odniosły trzy zwycięstwa, pokonując 8-0 SP nr 21 z Nowego Sącza, 7-0 SP nr 3 z Olkusza oraz 5-0 SP nr 11 z Oświęcimia.

W półfinale spotkały się z zawodniczkami SP Wola Zachariaszowska, wygrywając 4:1. Natomiast w finale zagrały z uczennicami SP nr 1 w Nowym Targu, wygrywając 5:2.

Skład zespołu: Weronika Kuglin, Aleksandra Tylek, Zuzanna Ziętko, Sabina Szczuka, Paulina Kamoda, Maja Głogowska, Julia Kolbiarz, Maya Staśko, Julia Jachym. Trener: Paweł Raj.

Znakomicie w finałach wojewódzkich zaprezentowali się również chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini, którzy w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej zdobyli II miejsce.

źródło/foto: UM Trzebinia.