Wręczenie nagród w konkursie „Odnawialne źródła energii i ich wpływ na środowisko”.

Wręczenie nagród w konkursie „Odnawialne źródła energii i ich wpływ na środowisko”.

2023-12-11 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

Uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Myślenice myślą o ekologii, czego przykład dali biorąc udział w konkursie „Odnawialne źródła energii i ich wpływ na środowisko”. W piątek 8 grudnia odbyło się wręczenie nagród, podczas którego gratulacje zwycięzcom przekazał burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka wspólnie z naczelnik Wydziału Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych, Anna Kordas.

Tematyka konkursu „Odnawialne źródła energii i ich wpływ na środowisko” nawiązywała do termomodernizacji budynków szkolnych z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii, które prowadzone są w czterech placówkach oświatowych na terenie Miasta i Gminy Myślenice.

W konkursie mogli wziąć udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z Gminy Myślenice, a przedmiot konkursu stanowiła edukacja uczniów w zakresie odnawialnych źródeł energii i wpływu ich wykorzystania na środowisko i powietrze.

Główne celem organizacji tego konkursu było natomiast kształtowanie wiedzy o odnawialnych źródłach energii, podnoszenie świadomości ekologicznej, szerzenie wiedzy na temat zmian klimatycznych, adaptacji do ich skutków oraz sposobów na zapobieganie tym zmianom, odkrywanie własnych zdolności i możliwości, a także promocja projektu „Termomodernizacja budynków szkolnych z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii na terenie Miasta i Gminy Myślenice”.

W ramach konkursu, w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-IV i V-VIII) złożono 63 prace o bardzo zróżnicowanych metodach ich wykonania. Od wykorzystania rzeczy domowego użytku, poprzez nakrętki, rośliny, materiały z recyklingu do elektroniki, turbin wiatrowych, oświetlenia wykorzystującego OZE. Ilość i piękno wykonanych prac zaskoczył bardzo samych oceniających.

Wśród wszystkich przesłanych prac komisja wyłoniła zwycięzców, a także przyznała wyróżnienia. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom.

Lista nagrodzonych uczniów:
1 Kornelia Ciaputa (I) I-IV SP Bęczarka
2 Szymon Żądło (II) I-IV ZPO Droginia
3 Martyna Talaga (III) I-IV SP Krzyszkowice
1 Rafał Więsek (I) V-VIII SP3
2 Maja Pitala (II) V-VIII SP Krzyszkowice
3 Natalia Walas (III) V-VIII SP4

 

źródło: UM Myślenice.

Więcej informacji znajdziesz na naszych partnerskich portalach (kliknij w logo):