Dwie potrzebujące osoby otrzymały pomoc.

Dwie potrzebujące osoby otrzymały pomoc.

2023-12-11 0 przez MalopolskaInfo24
Podziel się

W okresie jesienno-zimowym osoby będące w kryzysie bezdomności, mieszkające samotnie, nieporadne życiowo, czy też te, które incydentalnie znalazły się w okolicznościach zagrażających ich życiu, należy objąć szczególnym zainteresowaniem i opieką. W ostatnim czasie, dzięki informacjom przekazanym przez mieszkańców, sądeccy policjanci pomogli samotnej seniorce i bezdomnemu mężczyźnie.

Od 1 listopada br. sądeccy policjanci prowadzą działania prewencyjne pn. „Zima”. W ramach tej akcji m.in. kontrolują miejsca gromadzenia się osób bezdomnych, a także zwracają szczególną uwagę na osoby nietrzeźwe przebywające na wolnym powietrzu.


W ostatnim czasie policjanci sądeckiej „patrolówki” zostali skierowani przez oficera dyżurnego do Piwnicznej-Zdroju, gdzie około godziny 4 nad ranem starsza kobieta przewróciła się podczas spaceru. Osoba, która widziała tę sytuację, pomogła jej, ale odjeżdżając, zauważyła, że seniorka znów wychodzi z domu. Zaniepokojona zadzwoniła na numer alarmowy i poprosiła policjantów, by sprawdzili, czy ze starszą panią wszystko w porządku. Kiedy patrol przybył we wskazany rejon, mundurowi zauważyli, że jednym z domów jest włączone światło. Drzwi otworzyła starsza kobieta, która zaprosiła ich środka. Policjanci zapytali, czy potrzebuje pomocy. Zauważyli też, że w mieszkaniu jest chłodno, dlatego zaproponowali, że rozpalą w piecu. Seniorka bardzo się ucieszyła i dziękowała za pomoc i zainteresowanie.

 

Z kolei kilka dni temu policjantka dzielnicowa z Komisariatu Policji w Łososinie Dolnej, podczas obchodu na terenie gminy Gródek nad Dunajcem, uzyskała informację o mężczyźnie, który mimo niskich temperatur zamieszkuje w niewielkim podpiwniczeniu domku letniskowego. Dzięki temu sygnałowi oraz zaangażowaniu łososińskich policjantów, mężczyzna znalazł bezpieczne schronienie.

 

W okresie jesienno-zimowym zwracajmy uwagę i przekazujmy odpowiednim służbom informacje o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy czy nietrzeźwych przebywających na wolnym powietrzu. Wystarczy powiadomić Policję lub straż miejską, dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub 986.

Zwróćmy również uwagę na mieszkające w sąsiedztwie osoby samotne, nieporadne życiowo czy przebywające w nieogrzewanych pomieszczeniach. Poinformujmy o takich osobach służby lub ośrodki pomocy społecznej.

źródło: KP Piwniczna Zdrój.